poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutKoniec roku szkolnego w Szkole Języka Polskiego w New Britain

Koniec roku szkolnego w Szkole Języka Polskiego w New Britain

W sobotę, 5 czerwca, oficjalnie zakończył się rok szkolny w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w New Britain.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele Sacred Heart. Po niej wszyscy spotkali się na Polance Sokołów, aby podziwiać dostojnego poloneza w wykonaniu uczniów z klas 8. Po krótkich podziękowaniach dyrekcji za wspólny rok szkolny wręczone zostały wyróżnienia.

Następnie przedstawiciele klas 7 pożegnali swoich kolegów i koleżanki z klas 8. Absolwenci z kolei podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki i pożegnali ze wzruszeniem szkołę. Spotkanie swoim występem uświetniła Julia Bielski, która zaśpiewała utwór własnego autorstwa oraz szkolna grupa taneczna prowadzona przez Annę Hayes. Następnie w poszczególnych klasach zostały wręczone świadectwa.

Po części oficjalnej nadszedł moment na wesołe świętowanie na pikniku. Znana wszystkim niezastąpiona „drużyna Zieleniaka” zapewniła mnóstwo pyszności w różnej postaci. Ponadto na dzieci, i nie tylko, czekały lody, popcorn, wata cukrowa, tatuaże, klaun wyczarowujący balonowe cudeńka, dmuchane zamki do zjeżdżania i skakania. Odbył się również mini-turniej tenisa stołowego oraz mecz siatkówki rodzice i nauczyciele kontra uczniowie.

Piknik finansowo wsparła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, a oprawę muzyczną zapewnił Alex Zawadzki.

Renata Senenko
opr. JLS
Fot. Sylwia Baldowski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -