niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaKoniec roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

Koniec roku szkolnego w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie

W sobotę, 21 maja, miało miejsce zakończenie kolejnego roku w Polskiej Sobotniej Szkole im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie. Uroczystość wieńcząca rok szkolny była okazją do podziękowań dla niestrudzonego grona pedagogicznego, które dokładało starań, by przekazać dzieciom wiedzę o Polsce, znajomość ojczystego języka i polskie tradycje, oraz dla rodziców, którzy wspierali zarówno swe dzieci w procesie nauki, jak i placówkę.

Dzieci z radością odebrały dyplomy i nagrody książkowe, nauczycielkom wręczono kwiaty. Szkoła przyznała w tym roku cztery stypendia, które trafiły do Martina Dzyr, Thomasa Kucharskiego, Emilii Przepióra oraz Samanthy Pulawski.

Na zakończeniu roku szkolnego obecna była także przedstawicielka Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej Monika Sokołowska, która wręczyła w imieniu PSFCU na ręce dyrektor szkoły Janiny Orloff czek opiewający na kwotę 2,000 dolarów.

Po części oficjalnej był jeszcze czas na chwilę wspólnej zabawy i rozmów w gronie znajomych, a następnie pożegnano się życzeniami udanych wakacji.

WEM
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -