niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsKoniec reklam marihuany w Massachusetts?

Koniec reklam marihuany w Massachusetts?

Mieszkańcy Massachusetts chcą wprowadzenia regulacji dotyczących reklamowania konopi indyjskich na billboardach. Ustawodawcy i przedstawiciele lokalnych społeczności oczekują reakcji Komisji ds. Kontroli Konopi. Chodzi o kwestię liczby reklam zachęcających do korzystania z marihuany. Do Komisji skierowana została petycja w tej sprawie.

Mieszkańcy Massachusetts chcą ograniczenia ilości reklam marihuany na billboardach. Fot. Archiwum WEM

Przewodniczący łączonej Senackiej Komisji ds. Polityki Konopnej, Adam Gomez (D-Springfield), potwierdził otrzymanie pisma, powstrzymał się jednak od komentarza na temat jego treści. Przekazał jedynie, że petycja zostanie rozpatrzona w przyszłości. Kwestie zawarte w dokumencie zostały także poruszone przez niezadowolonych mieszkańców podczas posiedzenia komisji w jej siedzibie na Union Station we wtorek 19 września. Naciskali na urzędników, aby ci wprowadzili regulacje dotyczące reklam na billboardach promujących konopie indyjskie.

Aktualnie przepisy wymagają, aby 85% odbiorców, do których kierowane są reklamy konopi indyjskich, stanowili dorośli. Przedstawiciele lokalnych społeczności zwracają jednak uwagę, że nie da się ograniczyć oglądalności billboardów, tak by trafiały jedynie do pełnoletnich odbiorców.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -