niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkKoniec obowiązkowych szczepień dla pracowników miejskich

Koniec obowiązkowych szczepień dla pracowników miejskich

Przepisy, które były podstawą wielu procesów sądowych, wygasły w piątek 10 lutego. Informację o zmianie prawa przekazał nowojorski ratusz. Zmiany zatwierdzić ma miejska Rada ds. Zdrowia, po czym wejdą one w życie.

Nowy Jork znosi od lutego wymóg szczepień dla miejskich pracowników. Fot. Archiwum WEM

Jak przekazał w oświadczeniu burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, ponad 96% pracowników miejskich i ponad 80% nowojorczyków przyjęło podstawową dawkę szczepienia przeciw Covid-19. Dodatkowo władze dysponują obecnie większą liczbą narzędzi pozwalających utrzymać mieszkańców metropolii w zdrowiu. Czynniki te sprawiają, że jest to moment na podjęcie decyzji o cofnięciu wymogu.

Miasto poinformowało, że około 1,780 pracowników miejskich, którzy zostali zwolnieni za nieprzestrzeganie wymogu, nie zostanie automatycznie przywróconych do pracy. Osoby te będą musiały ponownie ubiegać się o swoje poprzednie stanowiska.

Kontrowersyjny przepis nakładający na nowojorskich pracowników miejskich obowiązek szczepienia przeciw Covid-19 wprowadził poprzedni burmistrz metropolii Bill de Blasio. Nowe prawo ogłoszone zostało latem 2021 roku, a w życie weszło we wrześniu. Pracownicy, którzy nie spełnili wymogu szczepienia lub nie poddawali się cotygodniowym testom na Covid-19, narażali się na utratę pracy.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -