niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyKoncert skrzypcowy w Linden

Koncert skrzypcowy w Linden

W niedzielę, 26 lutego, w sali św. Jana Pawła II w kościele św. Teresy w Linden miał miejsce koncert skrzypcowy zorganizowany przez Elżbietę i Andrzeja Winnickich, utalentowanych muzyków.

Elżbieta Winnicka z uczestnikami koncertu. Fot. Violin Studio

Elżbieta Winnicka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. To ceniona skrzypaczka, grająca w Plainfield Symphony, Riverside Symphony, Capital Symphony. Występowała m.in. w Carnegie Hall i w NJPAC. Była wielokrotnie nagradzana za pracę pedagogiczną. Wielu z jej uczniów zdobyło nagrody na konkursach skrzypcowych. Uczy gry na skrzypcach w Wharton Institute for the Performing Arts i Fairleigh Dickinson University oraz jest właścicielką Violin Studio.

Andrzej Winnicki to wybitny pianista jazzowy i kompozytor, współzałożyciel zespołu Breakwater. Występował m.in. w Lincoln Center, Carnegie Hall, Konsulacie Generalnym RP oraz Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. W 2023 r. został wyróżniony przez Międzynarodowe Towarzystwo Muzyki i Sztuki Certyfikatem Doskonałości za wybitne zaangażowanie w edukację muzyczną uczniów.

W lutowym koncercie wzięło udział siedemnastu uczniów pani Elżbiety: Kalinka Gujda, Sara. G. Nycek, Benjamin Czerepak, Ola Wrona, Sara Pareek, Sreesha Sathish, Jason Xiong, Owen Pressman, Gloria Liu, Emaline Yong, Veronika Sobolivska, Natalia Wasilczuk, Andrew Song-viola, Emma Wang, Avanti Hegde, Kinsey Liu i Joaquim Dasilva.

Program zawierał utwory wybitnych kompozytorów takich jak: T. Gregory, S. Suzuki, S. Givens,
L. Van Beethoven, J. S. Bach, F, Seitz, L. Boccherini, J.B. Lully, A. Dvorak, A. Vivaldi, J. Massenet, E. Młynarski. Punktem kulminacyjnym koncertu było wspólne wykonanie utworów „Barka – C. Gabarain” oraz „The happy Squirrel” – K. Wartberg, co wywołało wiele pozytywnych emocji oraz zostało ciepło przyjęte przez publiczność.

Wszyscy uczniowie, zarówno ci rozpoczynający naukę, jak i zaawansowani, włożyli wiele pracy i serca w wykonanie utworów, a zaangażowanie, entuzjazm i poświecenie właścicielki Violin Studio, która od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zaowocowały naprawdę pięknym, klimatycznym koncertem.

Katarzyna Matłosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -