piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsKoncert kolęd w Bazylice św. Józefa w Webster

Koncert kolęd w Bazylice św. Józefa w Webster

24 grudnia, przed tradycyjną pasterką w Bazylice św. Józefa w Webster, odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnego chóru.

Chór mieszany, działający przy Bazylice św. Józefa w Webster istnieje niemalże od samego powstania parafii. Niektórzy chórzyści śpiewają w nim już ponad 20 lat! Chór prowadził bardzo aktywną działalność artystyczną zwłaszcza w okresie, gdy proboszczem był ks. prałat Antoni Czarnecki. W tym czasie zostały nagrane i wydane dwie płyty z kolędami.

Przed pasterką chór wystąpił w 13-osobowym składzie. Wierni zgromadzeni w świątyni mieli okazję usłyszeć dziesięć polskich kolęd i pastorałek, m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Bracia, patrzcie jeno”, „Przystąpmy do szopy”. Nie zabrakło również utworów o góralskim charakterze, takich jak „Gore gwiazda Jezusowi”, czy „Noc na syckie świata strony”. Znakomicie została wykonana również kolęda „Śpiewaj dzisiaj ziemio cała, radość z nieba nam jest dana” do muzyki Romualda Twardowskiego oraz bardzo lubiana „Holy night”. Koncert był wzbogacony o subtelne brzmienie skrzypiec. Program przygotowała oraz koncert poprowadziła Maria Czarnecka-Cieślak, aktualna organistka bazyliki i dyrygentka, pracująca z chórem od lutego zeszłego roku.

Chórzyści wraz z dyrygentką wyrażają wdzięczność proboszczowi ks. Grzegorzowi Chodkowskiemu za wsparcie i motywację oraz dziękują wszystkim parafianom i gościom za gorące przyjęcie i radość serca, wynikającą ze wspólnego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia.                       

Chór będzie można ponownie usłyszeć na kolędowym spotkaniu chórów z polskich parafii, które odbędzie się w Bazylice św. Józefa w Webster w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 2:00 pm.

Marlena Cieślak
opr. WEM
Fot. Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -