czwartek, 25 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutHarcerski opłatek w New Britain

Harcerski opłatek w New Britain

20 grudnia w weterańskiej placówce Haller Post w New Britain spotkała się harcerska brać: instruktorki i instruktorzy, drużynowe i drużynowi wraz z Kołem Przyjaciół Harcerstwa urządzili huczną zbiórkę świąteczną dla całego harcerskiego ośrodka w New Britain.

Młodzież pojawiła się w harcerskich mundurkach, było gwarno i wesoło. Na początku dzieci zostały poczęstowane smaczną pizzą, świątecznymi ciastkami i sokiem. Po poczęstunku harcerki i harcerze udali się do górnej sali, gdzie wymienili między sobą prezenty. W bocznej sali skrzaty majsterkowały, pracowicie nawlekając kolorowe koraliki, z których robiły ozdoby na choinkę. Dolną salę zajęły zuchy, które robiły krasnoludki na choinkę.

O godz. 18:00 rozpoczął się Kominek Świąteczny, w którym udział wzięli też rodzice harcerskiej dziatwy. Na początku kominka zaprezentowano Światło Pokoju, które przybyło do New Britain z Betlejem, za tym światłem wszedł Święty Mikołaj, który przywitał dzieci słowami: „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Harcerze zaprosili Mikołaja do wysłuchania kolęd, ale wcześniej harcerki i harcerze zaprezentowali krótką bożonarodzeniową scenę. Następnie zaczęło się wspólne kolędowanie. Chłopcy – zuchy popisali się kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, zuchy – dziewczynki zaśpiewały „Lulajże Jezuniu”, skrzaty zaprezentowały kolędę „Gdy Pan Jezus był malutki”.

Na koniec wykonano harcerskie piosenki sprawnościowe „Echo” i „Kolorowe Listki”. Przy akompaniamencie akordeonu i dobrym nagłośnieniu przez dh. Waldemara Kowalewskiego cała prezentacja stała na bardzo dobrym poziomie. Na zakończenie Święty Mikołaj stwierdził, że dzieci zasłużyły na podarunki. Po rozdaniu paczuszek dzieciom i Światła Betlejemskiego rodzicom wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci w nastroju świątecznym wrócili do domów.

Tekst i zdjęcia: Robert Iwanicki
opr. WEM


Harcerstwo powstało w New Britain w 1958 r., a jego współzałożycielem był śp. dh Stanisław Kwiecień, były więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Ogromną zasługę w wychowaniu kolejnych pokoleń harcerzy mają: dziadkowie, rodzice, instruktorzy, instruktorki i Koło Przyjaciół Harcerstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -