sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaKolejne z cyklu „Spotkanie z książką” w Klubie „Sobieski” na Florydzie

Kolejne z cyklu „Spotkanie z książką” w Klubie „Sobieski” na Florydzie

Po raz kolejny sprawdziła się formuła piątkowych spotkań „Z książką na ty” prowadzonych przez Jurka Tabora w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres na Florydzie.

Hanna Woźniak zachęcająca do lektury pozycji dotyczącej polskiej imigracji w USA. Fot. Albert Stępniak

Spotkania odbywają się w przytulnej, klubowej bibliotece, co nadaje im odpowiedni charakter i wprowadza relaksującą atmosferę. Tematy spotkań są różne – do tej pory omawiane były m.in. wiersze piszącej po włosku zdobywczyni wielu prestiżowych nagród poetki Grażyny Miller, samotna podróż dookoła świata kapitana Leonida Teligi czy słynna saga Sapkowskiego „Wiedźmin”.

Goście biblioteki Klubu Sobieski wsłuchani w imigracyjną opowieść. Fot. Albert Stępniak

Podczas spotkania, które odbyło się 27 stycznia, Hanna Woźniak na podstawie niedawno wydanej w Chicago książki pt. „Kierunek Ameryka – Antologia Opowieści Emigracyjnych” mówiła o emigrantach, i ich amerykańskich losach. Wielu uczestników spotkania włączyło się do dyskusji i opowiadało o swoich doświadczeniach, o swoich rozczarowaniach, osiągnięciach i marzeniach. Spotkanie zakończył Jerzy Bogdziewicz, prezydent Kongresu Polonii Amerykańskiej na Florydzie, który niezwykle ciekawie opowiadał o swoich amerykańskich początkach i niezwykle istotnej roli, jaką spełnia Kongres, oraz o ważnych zadaniach, które stoją przed tą polonijną organizacją.

Jurek Tabor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -