piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaUSAMassachusettsKolej połączy wschód i zachód Massachusetts

Kolej połączy wschód i zachód Massachusetts

Podczas spotkania w Springfield gubernator Massachusetts Maura Healey zapowiedziała, że proponowany przez nią budżet pomoże w realizacji stanowego połączenia kolejowego wschód-zachód. W poniedziałek 13 marca przewodnicząca Senatu Karen Spilka poparła pomysł gubernator.

Proponowana trasa kolejowa połączyłaby stolicę stanu z jego zachodnią częścią. For. Amtrak

Jak zauważyła przewodnicząca, połączenie tego typu otworzyłoby drzwi dla pracowników nie tylko w zachodniej części Massachusetts, ale także dla środkowego i wschodniego rejonu stanu. Zwróciła przy tym uwagę na problem braków pracowniczych. Podkreśliła, że wierzy, że kolej naprawdę pomogłaby w rozwiązaniu tej sytuacji.

Zdanie Spilki podziela także senator stanu Jake Oliveira z Ludlow. Podczas spotkania w Palmer na dawnym dworcu kolejowym zwolennicy projektu kolei proponowali, by miasto stało się jednym z przystanków na trasie. Spilka wyraziła też poparcie dla proponowanego przez Healey budżetu na 2024 rok.

Warto dodać, że Healey przewidziała w jego ramach utworzenie posady dyrektora i zatrudnienie personelu obsługującego proponowaną linię kolejową między Bostonem a zachodnią częścią stanu.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -