czwartek, 28 października, 2021

Kolacja z widokiem

Wyśmienite jedzenie i towarzystwo, a do tego… widok – tak najkrócej opisać można doświadczenia po wizycie w jednej z tych restauracji. Wyróżnia je atmosfera, którą w ich przypadku tworzy specyficzna lokalizacja. Wszystkie umieszczone są w punktach ze wspaniałym widokiem. To właśnie on staje się decydującym elementem, dopełniającym klimat lokalu. Które restauracje w Polsce szczególnie wyróżniają się w tej kwestii? Oto lista najpopularniejszych z nich!

Restauracje z zachwycającymi widokami w Polsce są domeną głównie największych miast. To właśnie w nich przyciągają prawdziwe tłumy odwiedzających, żądnych nie tylko wyśmienitej kuchni, ale i zapierającego dech w piersi widoku na miejską panoramę. Na liście najpopularniejszych lokali tego typu nie brakuje znanych miejsc z Warszawy, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Krakowa. Sławę zyskały nie tylko za sprawą swoich szczególnych lokalizacji, ale też dzięki doskonałej kuchni i panującemu w nich charakterystycznemu klimatowi. Gdzie zatem wybrać się w poszukiwaniu restauracji z najpiękniejszym widokiem? Warto zacząć od stolicy…

Loreta w Warszawie

Warszawska Loreta króluje w większości zestawień restauracji wyróżniających się wspaniałym widokiem. Restauracja ta znajduje się w hotelu Puro, a zachwycająca panorama nie jest jedynym powodem, dla którego warto skierować swoje kroki do tego lokalu. O jego klimacie stanowi designerski wystrój. Królują tu m.in. prace Anny Barlik i Tomasza Kowalskiego, a wisienkę na tym wspaniale urządzonym torcie stanowi „Warszawianka” – różowy neon Maurycego Gomulickiego. Jest on ozdobą ukwieconego tarasu, który zapewnia widok na całą okolicę – z pobliskimi kamienicami w roli głównej i Pałacem Kultury i Nauki na dalszym planie. Dopełnieniem wyjątkowego charakteru Lorety są serwowane w niej koktajle. Specjalnością tutejszych barmanów są szczególnie te dopasowane do pory roku.

Lokalizacja: Loreta, Hotel Puro, ul. Widok 9, Warszawa

Loreta w hotelu Puro to jeden z najmodniejszych lokali w polskiej stolicy

Szóstka w Warszawie

Szóste piętro Hotelu Warszawa skrywa kolejną z warszawskich restauracji wyróżniających się wspaniałym widokiem. Tym razem mowa o Szóstce. O jej klimacie decyduje przestronny taras, umiejscowiony na całej długość gmachu hotelu. To właśnie on zapewnia wyjątkowy widok na Śródmieście i jego główne ulice, z którego – obok doskonałej kuchni – słynie restauracja. Szóstka jest nie tylko ważnym punktem na liście lokali z ciekawą lokalizacja, ale też na gastronomicznej mapie Warszawy. Nad spójnością menu i idealnym połączeniem znajdujących się w nim pozycji czuwa Darek Barański – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni.

Lokalizacja: Szóstka, Hotel Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 9, Warszawa

Restauracja Szóstka znajduje się na szóstym piętrze Hotelu Warszawa

Słodowa we Wrocławiu

O wspaniałym widoku nie zawsze musi decydować wysokość lokalizacji. Doskonałym przykładem restauracji, która może poszczycić się wspaniałą scenerią z poziomu parterowego tarasu pod ażurowym zadaszeniem, jest znajdująca się na Wyspie Słodowej, tuż nad brzegiem Odry Słodowa Bistro. Jej atutem jest nie tylko piękny widok, umilający spędzony w lokalu czas, ale i wspaniałe menu, którego autorem jest Adrian Bęben. Szef kuchni postawił w na najlepsze streetfoodowe tradycje i to właśnie na nich oparł jadłospis Słodowej. Doskonale komponuje się on z craftowymi piwami dostępnymi w restauracji.

Lokalizacja: Słodowa Bistro, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Na Wyspie Słodowej we Wrocławiu znajduje się pawilon z restauracją na dachu

Spirit w Łodzi

Piąte piętro łódzkiego hotelu Puro skrywa kolejną z pozycji na liście restauracji z wspaniałym widokiem. Mowa tu o Spirit Bar. Wyjątkowy charakter lokalu sprawia, że jest on idealnym punktem do odwiedzenia na zakończenie dnia. Składa się na to zachwycający widok, rozpościerający się z baru na jedne z najbardziej rozpoznawalnych łódzkich zabytków, Pałac Poznańskich oraz zlokalizowana w pobliżu Manufakturę, a także szeroka oferta autorskich koktajli przygotowywanych pod okiem szefa baru – Bartłomieja Wójcika.

Lokalizacja: Spirit Bar, Hotel Puro, Ogrodowa 16, Łódź

12 Cocktails w Poznaniu

12 Cocktails to lokal dla miłośników wybornych, autorskich koktajli, pragnących konsumować je, spoglądając na zabytkowe poznańskie kamienice. Bar otwarty został na dachu jednego ze starych budynków znajdujących się przy ulicy Młyńskiej. Taka lokalizacja zapewnia niesamowity widok, a związane z nim doznania potęgować mogą znajdujące się w koktajlowym menu pozycje – od znanych klasyków, po autorskie kompozycje. Dopełnieniem klimatu baru są czwartkowe koncerty jazzowe.

Lokalizacja: 12 Cocktails, ul. Młyńska 12, Poznań

Vidok w Krakowie

Listę restauracji z najpiękniejszymi widokami zamyka lokal, będący jednym z najpopularniejszych w Krakowie na mapie punktów mogących poszczycić się takim atutem. Już sama jego nazwa odnosi się do jego największej zalety. Mowa tu o restauracji Vidok. Jej oferta obejmuje pyszną, tradycyjną polską kuchnię, która idealnie uzupełnia się z widokiem, którym mogą cieszyć się odwiedzający lokal goście. Specjały proponowane przez szefa kuchni mogą konsumować spoglądając na jeden z najważniejszych zabytków Krakowa – Wawel.

Lokalizacja: Vidok, ul. Krasińskiego 1, Kraków

Z restauracji Vidok rozpościera się widok na Wawel i Wisłę

Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -