poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaKaczyński: szczepienia konieczne i niegroźne

Kaczyński: szczepienia konieczne i niegroźne

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński na antenie Radia Olsztyn zaapelował do wszystkich o szczepienia przeciwko koronawirusowi. „Jest to absolutnie konieczne i niegroźne” – powiedział.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas oświadczenia dla mediów dot. podpisania umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy, 26 maja w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Fot. Radek Pietruszka/PAP

Jarosław Kaczyński w rozmowie wyemitowanej w sobotę w publicznym Radiu Olsztyn mówił o konieczności szczepień w kontekście odmrażania branży turystycznej. Przyznał, że rozumie, że wielu ludzi tęskni za wyjazdami, że w ten sposób wiele osób wypoczywa.

Mówiąc o tym, że powoli branża turystyczna wraca do normalnego funkcjonowania Kaczyński zaapelował, by jak najwięcej osób zaszczepiło się.

„Proszę się szczepić, to jest naprawdę konieczne, a to nie jest absolutnie groźne” – podkreślił. Jak dodał, bez szczepień pandemii nie da się opanować. „Jest to sprawa niezwykle istotna” – zaznaczył.

W tej samej rozmowie prezes PiS powiedział, że zamknięcie hoteli i restauracji było konieczne ze względu na opanowanie pandemii.

Joanna Kiewisz-Wojciechowska/PAP

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -