wtorek, 7 lutego, 2023
Strona głównaPoloniaNew JerseyJubileusz 25-lecia istnienia Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah

Jubileusz 25-lecia istnienia Polskiej Szkoły im. M. Kopernika w Mahwah

Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, NJ zaczęła swą działalność 1 marca 1995 roku. W każdą sobotę, od godziny 9:00 do 12:00, dzieci uczą się języka polskiego, historii oraz geografii Polski. Do szkoły uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 15 lat, które dojeżdżają z Rockland County, NY oraz z północnej części stanu NJ. Dzieci nie tylko zdobywają wiedzę podczas zajęć lekcyjnych, ale również występują w jasełkach i innych przedstawieniach. Wspólna zabawa, aktywny udział w spotkaniach i uroczystościach łączy, scala i umacnia polską społeczność na obczyźnie.

Zajęcia w Polskiej Szkole w Mahwah to nie tylko nauka, ale również okazja do integracji. Na zdj. grupa uczniów podczas szkolnych walentynek. Fot. facebook.com/plszkolamahwah

W tym roku Polska Szkoła im. Mikołaja Kopernika w Mahwah obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji zaprasza wszystkich parafian oraz społeczność szkoły na uroczystą mszę św. z okazji obchodów jubileuszu 25-lecia szkoły. Msza św. odbędzie się w niedzielę 15 marca 2020 roku o godzinie 9:00 rano. Podczas mszy wystąpi Chór Iskra w składach szkolnym i kościelnym łącznie. Szkoła zaprasza następnie wszystkich na uroczyste śniadanie jubileuszowe na sali gimnastycznej, które odbędzie się bezpośrednio po mszy. Wstęp za darmo.

Jednak uroczysta msza św. i śniadanie to dopiero początek obchodów jubileuszu szkoły. Polska Szkoła w Mahwah zaprasza również wszystkich na Wielką Galę z okazji 25-lecia istnienia szkoły, która odbędzie się w niedzielę 31 maja 2020 roku w The Grand w Totowa, NJ. Bilety dla dorosłych i młodzieży można nabyć w cenie $85 od osoby, dla dzieci spoza szkoły do lat 12 w cenie $45, dla obecnych uczniów szkoły niezależnie od wieku w cenie $45. Byli uczniowie i ich rodziny mile widziani. Gościom zostanie podany obiad bankietowy z dań na gorąco, po obiedzie serwowany będzie deser. Dla dzieci wystąpi w godzinnym programie magik. Do tańca grać będzie DJ Tomek. W czasie bankietu wiele innych atrakcji. Bilety na bankiet do nabycia w czasie śniadania na sali gimnastycznej 15 marca lub w soboty rano w Polskiej Szkole. Więcej informacji o biletach pod adresem: dorotadytrych@hotmail.com oraz tomosa@aol.com.

WEM

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -