niedziela, 5 lutego, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsJasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster

8 stycznia w Bazylice św. Józefa w Webster odbyły się jasełka bożonarodzeniowe wystawione przez uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej.

Zgromadzeni w świątyni wierni po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii, Józefa i Dzieciątka. Mali aktorzy wcielili się w postacie Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków, królów, dzieci i zwierząt. Nie zabrakło także chóru anielskiego, który śpiewał na chwałę Panu. W jasełka zaangażowani byli wszyscy uczniowie, dla każdego znalazła się rola, a każda osoba biorąca udział przyczyniła się do tego, że publiczność mogła na chwilę przenieść się do Betlejem.

Zanim jednak nastąpił ten moment, dzieci przypomniały scenę poszukiwania przez Józefa miejsca w Betlejem, gdzie mogłoby narodzić się Boże Dziecię. A nie było to proste zadanie, o czym przypomniały dzieci słowami śpiewanej przez siebie kolędy: „Nie było miejsca dla Ciebie w Betlejem w żadnej gospodzie, i narodziłeś się Jezu w stajni w ubóstwie i chłodzie”.

To do tej mizernej, lichej stajenki przybyli mali pastuszkowie ze zwierzątkami, mędrcy ze wschodu, oraz wszystkie dzieci, aby w Nowonarodzonym dostrzec długo oczekiwanego Syna Bożego, po czym oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i muzyków przedstawienie wywarło na zebranych duże wrażenie. Mali aktorzy dostarczyli publiczności wielu pięknych i radosnych przeżyć. Wypowiadane z wielkim zaangażowaniem i przejęciem teksty, układy choreograficzne, śpiew kolęd, w który chętnie włączała się publiczność, były pięknym akcentem kończącym okres Bożego Narodzenia. Na koniec wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Lidia Nolle, opr. WEM
Fot. Halina Głowacka


Choreografia muzyczna: Lidia Nolle
Akompaniament klawiszowy: Maria Czarnecka-Cieślak
Bongosy: Paweł Bialik
Skrzypce: Karol Wojtarowicz
Flet: Maria Zduniak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -