poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyJasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Wallington

Jasełka w wykonaniu uczniów Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Wallington

W niedzielę, 14 stycznia, społeczność Polskiej Szkoły im. św. Stanisława Kostki w Wallington mogła przypomnieć sobie historię sprzed ponad dwóch tysięcy lat, która wydarzyła się w Betlejem i na zawsze odmieniła losy świata. Uczniowie pod opieką Marzeny Gładysz dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były niezapomnianym rodzinno-szkolnym wydarzeniem.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej betlejemskiej scenografii przybliżyli wszystkim historię Jezusa, Maryi i Józefa, czyli istotę świąt Bożego Narodzenia. Scenki z życia nowo narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów przeplatane były kolędami przygotowanymi przez poszczególne klasy oraz tańcami uczniów ze szkolnego koła tanecznego. Aktorski kunszt uczniów, śpiew kolęd przy akompaniamencie Tomasza i Maximiliana Bednarz, przemyślane układy taneczne z efektami specjalnymi, takimi jak sztuczny śnieg, stworzyły jedyny w swoim rodzaju spektakl, który na pewno zapisze się na długo w pamięci widzów.

Na zakończenie tego wyjątkowego przedstawienia, w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, tancerki z koła tanecznego wykonały specjalny taniec wspólnie ze swoją nauczycielką Moniką Figiel-Lamczak przebraną za superbabcię. Nie zabrakło również życzeń dla ks. Felixa Marciniaka, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wallington, przy której działa szkoła, z okazji jego 70. urodzin.

„Serdecznie dziękujemy Marzenie Gładysz za przygotowanie jasełek i przepiękne dekoracje, Iwonie Bednarz oraz jej dzieciom: Tomaszowi, Maximilianowi i Gabrieli za oprawę muzyczną, Monice Figiel-Lamczak za przygotowanie dzieci z kółka tanecznego, aktorom i tancerzom za zaangażowanie oraz nauczycielom i rodzicom, którzy brali aktywny udział w przygotowaniu jasełek i przygotowaniu przepysznych ciast. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia naszych szkolnych jasełek. Bóg zapłać!” – przekazali organizatorzy.

opr. JS
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -