czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyJasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

16 grudnia był w Akademii Języka Polskiego w Manchester dniem wyjątkowym i radosnym. Tego dnia w szkole odbyły się jasełka pod kierownictwem p. Elżbiety i w wykonaniu uczniów Akademii. Przyjechali rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, absolwenci, a także przyjaciele szkoły. Piękna dekoracja oraz stroje małych i dużych aktorów były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia.

Artyści z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne przy akompaniamencie muzycznym, za co otrzymali gromkie brawa. Nagrodą i miłą niespodzianką było przybycie Świętego Mikołaja z workiem prezentów oraz wspólne dekorowanie przez dzieci i rodziców ciasteczek upieczonych przez p. Annę i jej córkę Izabellę. Nie zabrakło oczywiście dzielenia się opłatkiem i wymiany życzeń, wspólnego kolędowania przy akompaniamencie p. Agaty i p. Krzysztofa, a także świątecznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców szkoły i błogosławieństwa o. Jana. Wszystko to sprawiło, że w szkole zapanował nastrojowy i uroczysty klimat.

To właśnie takie drobne przyjemności i piękne momenty czynią nasze życie interesujące i przyjemne, zwłaszcza że większość ludzi zamyka się w swojej przysłowiowej bańce. I oto w tym miejscu ja wraz z gronem pedagogicznym ślemy Wam, drodzy czytelnicy, najcieplejsze życzenia świąteczne. Niech ten czas świąt oraz nowy 2023 rok wypełni się Wam miłością, dobrocią, zdrowiem i spokojem.

Mariola Tarkowski
Fot. Janusz Wac

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -