wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyUlubione rasy psów mieszkańców New Jersey

Ulubione rasy psów mieszkańców New Jersey

Nie jest tajemnicą, że psy są – obok kotów – jednymi z ulubionych zwierzaków domowych w USA. Jak się okazuje, mieszkańcy poszczególnych stanów mają swoje preferencje. Jakie rasy psów są najpopularniejsze w New Jersey?

Psy rasy shih tzu cieszą się największą popularnością wśród mieszkańców New Jersey. Fot. Unsplash

Według United States Census Bureau, psy są najpopularniejszymi zwierzętami domowymi i zamieszkują 49 milionów gospodarstw domowych w całym kraju. Futrzani przyjaciele nierzadko przez właścicieli darzeni są nie mniejszą miłością niż ludzcy członkowie rodzin. Jak wynika z badań Pew Research Center, aż 51% właścicieli zwierząt domowych postrzega je jako pełnoprawnych członków rodzin!

Ze względu na głęboką więź właścicieli z czworonożnymi przyjaciółmi branża zoologiczna przeżywa rozkwit – szczególnie na przestrzeni ostatnich lat.

Krajowe badanie właścicieli zwierząt domowych APPA monitoruje posiadanie czworonożnych pupili od 1988 roku. W tamtym czasie odsetek gospodarstw domowych, w których zamieszkują zwierzaki, wynosił 56%. Dziś jest to 66%, co oznacza wzrost o 10% od rozpoczęcia badania.

Które rasy należą do najpopularniejszych w USA? Jak się okazuje, Amerykanie kochają pieski chihuahua. To właśnie one zajmują najwyższe miejsce na podium. Na drugim miejscu znajdują się buldogi francuskie. Trzecie miejsce w sercach Amerykanów zajmują golden retrievery.

A jak prezentuje się sytuacja w New Jersey? Najpopularniejszą rasą w stanie jest shih tzu. Drugie miejsce zajmują yorkshire teriery, a trzecie goldendoodle. W pierwszej piątce znalazły się także golden retrievery i buldogi francuskie.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -