niedziela, 5 lutego, 2023
Strona głównaUSAMassachusettsJaką zimę zapowiadają meteorolodzy?

Jaką zimę zapowiadają meteorolodzy?

Wg danych Climate Prediction Center tegoroczna zima będzie dość ciepła. Prognozy skłaniają się w stronę temperatur powyżej normy dla większości Nowej Anglii. Będzie to trzecia z rzędu zima z systemem klimatycznym La Nina. W niektórych obszarach na północnym-wschodzie opady śniegu mogą być większe niż zwykle. Niestety większość miłośników śniegu w Nowej Anglii może być zawiedziona.

Prognozy odnośnie do nadchodzącej zimy w Nowej Anglii są różne. Jaka ona będzie na przełomie tego i przyszłego roku, pokaże nam zapewne sam czas. Fot. Archiwum WEM

The Old Farmer’s Almanac przedstawia prognozy nieco inaczej. Na północnym-wschodzie zima ma być zarówno chłodniejsza, jak i bardziej śnieżna niż zwykle. Bliżej wybrzeża meteorolodzy przewidują niskie temperatury i zwiększone opady śniegu.

Farmer’s Almanac prognozuje mroźną zimę z Nowej Anglii, przez środkowy zachód, do Minnesoty i Dakoty. Z kolei zapowiedzi AccuWeather mogą ucieszyć fanów sportów zimowych. Nowa Anglia ma być jednym z nielicznych obszarów na wschód od Gór Skalistych, w których, według przewidywań serwisu pogodowego, mogą wystąpić opady śniegu powyżej normy.

Natomiast Weather Channel prognozuje na początku zimy chłodniejsze warunki niż zwykle na północnym wschodzie. Jednak dynamika ta może się zmienić w styczniu. Do lutego w Nowej Anglii temperatury mogą być nieco powyżej średniej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -