sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaII Forum Regionów Trójmorza w Lublinie

II Forum Regionów Trójmorza w Lublinie

Cieszę się, że inicjatywa Trójmorza z takim powodzeniem się rozwija oraz że oznacza także i formułę współdziałania samorządów – powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda, otwierając II Forum Regionów Trójmorza w Lublinie.

Prezydent RP Andrzej Duda przemawia podczas II edycji Forum Regionów Trójmorza w Centrum Kongresowym Lublin, 29 czerwca. Fot. Wojtek Jargiło/PAP

Prezydent wyraził zadowolenie z faktu, że inicjatywa Trójmorza z takim powodzeniem się rozwija. Podziękował marszałkowi województwa lubelskiego Jarosławowi Stawiarskiemu za zorganizowanie Forum.

„Właśnie cała rzecz polega na tym, by to współdziałanie w ramach Trójmorza odbywało się nie tylko na poziomie prezydentów. (…) Żeby to działało, konieczne były dwa elementy – z jednej strony impuls polityczny ze strony prezydentów, (…) ale także i dobra wola ze strony rządów, współdziałanie premierów, ministrów, współdziałanie wszystkich poziomów – dziś powiedzielibyśmy władz publicznych” – zauważył Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że Forum Regionów Trójmorza odbywa się już po raz drugi oraz „że oznacza to właśnie także i formułę współdziałania samorządów, a więc tego odrębnego szczebla władz publicznych, także w realizacji tej wielkiej idei budowania więzi między naszymi krajami i rozwoju infrastruktury w naszym regionie”.

„Jestem ogromnie zaszczycony, że mogę dziś otworzyć obrady II Forum Regionów Trójmorza oraz Samorządowy Kongres Gospodarczy, który odbywa się w pięknym, historycznym Lublinie, jednym absolutnie z najpiękniejszych polskich miast, właśnie w tej bardziej wschodniej części Polski” – podkreślił.

Zaznaczył, że o tej części naszego kraju „w ciągu ostatnich lat mówimy, że stanowimy taki przykład tego, że Polska może się rozwijać w sposób zrównoważony i że wreszcie także i na tej ziemi realizowane są duże inwestycje, na które ta część Rzeczypospolitej przez tak wiele lat czekała”.

Duda podkreślił, że „to ogromny krok naprzód, który będzie potężnym impulsem rozwojowym, dla tej ziemi, a tym samym dla naszej części Europy”.

Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Gabriela Bogaczyk/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -