sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaDziałySportIgrzyska olimpijskie w Paryżu bez ciężarowców znad Wisły

Igrzyska olimpijskie w Paryżu bez ciężarowców znad Wisły

Smutne, ale prawdziwe – po raz pierwszy od ponad 70 lat na igrzyskach olimpijskich braknie polskich ciężarowców. Od pierwszego startu, w 1956 roku, Polacy zdobyli 32 medale na olimpijskich pomostach.

Arsen Kasabijew poległ z kretesem w tajlandzkim Phuket. Fot. pzpc.pl

Ostatnią szansą dla Polaków na zdobycie biletów do Paryża był turniej IWF World Cup w Phuket. Jako pierwszy odpadł Piotr Kudłaszyk (73 kg), który nie zaliczył dwuboju i nie został sklasyfikowany. Miał tylko jedno udane podejście – pierwsze, na 137 kg w rwaniu.

Tajlandzkiego miasta miło wspominać nie będzie Arsen Kasabijew (pochodzi z Osetii Południowej), który wystąpił w kat. 96 kg. W rwaniu spalił pierwsze podejście do 162 kg, z dwóch jeszcze mu przysługujących zrezygnował, a trener kadry Piotr Wysocki wycofał go z turnieju z powodu kontuzji.

Na tarczy z Phuket wróciła także Weronika Stubińska-Zielińska, mistrzyni Europy w kategorii 81 kg. Szósta zawodniczka mistrzostw świata zajęła 10. lokatę.

Igrzyska w Paryżu będą pierwszymi od 1948 roku (nie licząc bojkotu w Los Angeles w 1984), na których braknie Polaków. W programie olimpijskim biało-czerwoni startowali nieprzerwanie od 72 lat – od Melbourne (1956) do Londynu (2012).

W stolicy Francji wystąpi po 60 kobiet i mężczyzn w pięciu kategoriach wagowych.

tom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -