wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaHrabstwo Broward rozważa wprowadzenie czterodniowego tygodnia nauki dla szkół średnich

Hrabstwo Broward rozważa wprowadzenie czterodniowego tygodnia nauki dla szkół średnich

Okręg szkolny hrabstwa Broward rozważa możliwość skrócenia harmonogramu zajęć w szkole średniej do czterech dni w tygodniu zamiast zwyczajowych pięciu. Bazą pomysłu jest sukces podobnego projektu w szkole średniej w Pompano Beach.

Zgodnie z projektem, uczniowie przez cztery dni uczyliby się w szkole, a piątego udzielali się jako wolontariusze lub w innych programach społecznych. Fot. Getty Images

Na posiedzeniu, które odbyło się 19 grudnia, rada omówiła ten pomysł.

W szkole średniej w Pompano Beach uczniowie spędzają piątki na stażach, wolontariacie, mentorowaniu uczniom w innych szkołach, uczestniczeniu w kursach fakultatywnych, takich jak przygotowanie do egzaminu SAT, lub uczestnictwie w zajęciach pozalekcyjnych – przekazała dyrektor Lisa Spencer dziennikowi South Florida Sun-Sentinel.

Uczniowie nadal uczęszczają do szkoły w liczbie godzin wymaganej przez stan w każdym tygodniu, ale robią to, chodząc do szkoły przez ponad 8.5 godziny dziennie, zamiast typowych siedmiu godzin dla uczniów w innych szkołach średnich. Szkoła stosuje ten model od 1997 roku.

Szkoła średnia Pompano Beach regularnie otrzymuje od stanu ocenę A i jest jedyną placówką w Broward, która znajduje się wśród 25 najlepszych w stanie i 300 najlepszych w kraju, według U.S. News & World Report.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -