sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkGwiazdy sportu w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Gwiazdy sportu w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

Na przełomie sierpnia i września Nowy Jork stał się stolicą światowego tenisa. Turniej US Open, mimo że nie przyniósł sukcesu polskim zawodnikom, dostarczył wszystkim kibicom wielu emocji. Polonijni fani tenisa i ogólnie sportu mogli liczyć na dodatkową atrakcję w postaci wystawy zdjęć pt. „Polscy tenisiści w obiektywie fotografów: Marcina Cholewińskiego i Andrzeja Jaworskiego” prezentowanej w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie, gdzie 26 sierpnia odbyło się też spotkanie z oboma fotografami oraz znanymi postaciami ze świata sportu i dziennikarstwa sportowego.

26 sierpnia w Centrum Polsko-Słowiańskim odbyło się spotkanie z polskimi gwiazdami świata sportu

Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor wykonawcza CP-S Agnieszka Granatowska, która podziękowała sponsorom i organizatorom wydarzenia za współpracę i pomoc. Następnie przedstawiono gości, wśród których byli polscy tenisiści: Mariusz Fyrstenberg i Jan Zieliński, dyrektor sportowy w Polskim Związku Piłki Nożnej Marcin Dorna, trener reprezentacji Polski do lat 21 Michał Probierz, były reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Mila, komentator sportowy Dariusz Szpakowski i bokser Tomasz Adamek.

Jednym z gości był komentator sportowy Dariusz Szpakowski (w środku)

Głos zabrali też obaj fotografowie: Andrzej Jawa Jaworski, który mieszka i pracuje w Nowym Jorku od kilkunastu lat, a w ubiegłym roku wydał albumu „Iga Świątek – 2022 US Open Champion” – album ten z autografem autora był do nabycia w trakcie spotkania, oraz Marcin Cholewiński, który od czterech lat mieszka w USA i stąd pracuje jako korespondent dla PAP, „Super Expressu” i TVP Sport.

Od lewej: Marcin Dorna, Sebastian Mila, Michał Probierz, Dariusz Szpakowski

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele polskich placówek dyplomatycznych: Krzysztof Szczerski – ambasador Polski przy ONZ, Przemysław Balcerzyk – stały przedstawiciel RP przy ONZ (szef wydziału politycznego) oraz wicekonsul RP w Nowym Jorku Stanisław Starnawski.

Od lewej: ambasador Krzysztof Szczerski, Agnieszka Granatowska, wicekonsul Stanisław Starnawski

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem konsula generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Nowym Jorku Adriana Kubickiego.

JLS
Fot. Archiwum CP-S/Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -