niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkGwiazdy polskiej muzyki w Central Parku

Gwiazdy polskiej muzyki w Central Parku

Popularna Summer Stage w Central Parku to miejsce, w którym regularnie występują największe światowe gwiazdy muzyki, uważane za najbardziej prestiżową arenę plenerową Nowego Jorku. Do tej pory wystąpiło na niej dwóch polskich artystów: Kamil Bednarek oraz Krzysztof Cugowski w 2017 roku. Tegoroczny Polish and Slavic Pulaski Music Day Festival, który odbędzie się po zakończeniu Parady Pułaskiego, gościć będzie aż pięcioro wykonawców z Polski.

Artystyczna czołówka

Jedną z głównych atrakcji wieczoru będzie występ popularnych górali z Golec u’Orkiestra, łączących etniczne brzmienia muzyki Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock and rolla, jazzu i nawet hip-hopu. Uczestnicy festiwalu będą mogli usłyszeć ich największe hity, w tym „Ściernisko”, „Górą Ty”, „Pędzą Konie” czy „Lornetka”.

Golec u’Orkiestra. Fot. Last.fm

Kolejną gwiazdą z Polski, która wystąpi w Nowym Jorku, jest wokalistka Cleo. Finalistka Eurowizji z 2014 roku jest wykonawczynią multiplatynowych hitów takich jak: „My Słowianie”, „Dom”, „Za Krokiem Krok” oraz „Brać”. Od 2018 roku Cleo jest też jedną z jurorek popularnego telewizyjnego programu „The Voice: Kids”. Jedną z jej podopiecznych w programie była Natalia Kawalec z Chicago, która doszła do samego finału programu. Natalia będzie kolejną artystką, która wystąpi w Nowym Jorku i tym samym będzie miała okazję po raz pierwszy wystąpić razem ze swoją trenerką – Cleo – na koncertach w USA.

Cleo. Fot. Pinterest
Mesajah. Fot. Festivaly.eu

Podczas występów zobaczymy też lidera polskiej sceny reggae, czyli Mesajah, który wystąpi ze swoim repertuarem w USA po raz pierwszy. Dla młodej generacji Polonii w Nowym Jorku na scenie pojawi się również znany raper Zbuku, który będzie pierwszym hiphopowcem w historii, który wystąpi na scenie w Central Parku. Imprezy poprowadzi znany prezenter telewizyjny i reprezentant Polski na Eurowizji 2021 Rafał Brzozowski, a jego fani będą również mieli okazję posłuchać jego utworów. Wraz z Rafałem festiwal w Nowym Jorku poprowadzi znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby.

Zbuku. Fot. KIWIPortal

Parada i jubileusz

Pierwsza niedziela października to tradycyjnie dzień, w którym odbywa się największa na świecie celebracja polskości poza granicami kraju – czyli nowojorska Parada Pułaskiego, która przemaszeruje Piątą Aleją Manhattanu już po raz 85. – mówi Grzegorz Fryc, prezes firmy Gram-X Promotions, która jest organizatorem koncertu. – Chcemy, aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy, stąd pomysł, aby po paradzie odbył się największy polski festiwal w historii tego miasta, czyli Polish and Slavic Pulaski Day Music Festival – a nie ma bardziej prestiżowego miejsca na tego typu wydarzenie niż Central Park na Manhattanie – dodaje. Koncert w październiku, poza wpisaniem się w obchody Miesiąca Dziedzictwa Polskiego, będzie też okazją do uhonorowania firmy Gram-X Promotions, która w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.

To wyjątkowy jubileusz, na przestrzeni tych kilkunastu lat zorganizowaliśmy setki koncertów i wydarzeń dla Polonii w Nowym Jorku, Chicago, Detroit, Toronto, na Florydzie i w innych częściach Ameryki. Naszym ambitnym celem zawsze było organizowanie festiwali w Central Parku i fakt, że w 15-lecie istnienia firmy taki właśnie festiwal będzie miał miejsce, jest dosłownie spełnieniem marzeń – twierdzi Grzegorz Fryc. – Pragnę podziękować sponsorom, organizacjom i ludziom, dzięki którym takie piękne projekty mogą mieć miejsce wśród Polonii – dodaje.

Natalia Kawalec. Fot. Facebook.com/nataliakawalecofficial

Imprezę plenerową w Nowym Jorku poprzedzi koncert w Joe’s Live w Rosemont na przedmieściach Chicago, który odbędzie się dwa dni wcześniej, czyli 30 września. Wystąpią podczas niego Golec u’Orkiestra, Cleo, Mesajah, Rafał Brzozowski oraz Natalia Kawalec. Zespół Golec u’Orkiestra wystąpi dodatkowo w New Britain w stanie Connecticut dzień później, czyli w sobotę, 1 października.

Rafał Brzozowski. Fot. Tekstowo

Poza Gram-X Promotions, głównym sponsorem festiwalu w nowojorskim Central Parku i w chicagowskim Joe’s Live jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Oficjalnym przewoźnikiem są Polskie Linie Lotnicze LOT. Złotymi sponsorami wydarzeń są firmy Greenpoint Insurance, mecenas Paweł Wierzbicki i kancelaria Block O’Toole & Murphy, telewizja SLING, Lowell Foods, Forteca Real Estate, Rek Travel, wódka Polonaise, Cytrynówka oraz piwo Żubr i Zatecky.

Są jeszcze bilety…

Na koncert w Nowym Jorku wejście dla dzieci do 12. roku życia jest za darmo, a dla nastolatków w wieku 12-16 lat przewidziana jest zniżka 50%. Bilety dla dzieci oraz nastolatków są dostępne we wszystkich oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na terenach NY, PA i NJ. Aby otrzymać darmowe lub zniżkowe bilety, należy posiadać konto w PSFCU. Bilety dla osób dorosłych są w cenie $75 od osoby za miejsca stojące i $110 za miejsca siedzące. Bilety VIP dostępne są w cenie $250 od osoby. Koncert rozpocznie się o godzinie 4 pm i potrwa do 9:30 pm. Bramki otwarte będą pół godziny wcześniej. Więcej informacji i bilety dostępne są na www.gramx.com.

Wejście do areny Rumsey Field znajduje się od strony East 72nd Street/5. Alei. Podczas koncertu kupić będzie można polskie jedzenie, piwo, koszulki i płyty występujących artystów.

WEM / Informacja prasowa

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -