wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwania56. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

56. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

56. Polsko-Amerykański Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie przeszedł do historii – i zapisał się w niej jako niezwykle udane wydarzenie.

Festiwal, rozłożony w czasie jak zwykle na dwa wrześniowe weekendy (3-5 oraz 10-11 września), tylko w pierwszy z nich odwiedziło ponad 20 tys. osób. A sądząc po wielu pozytywnych komentarzach w mediach społecznościowych oraz uśmiechniętych twarzach na zdjęciach uczestnicy festiwalu bawili się na nim doskonale. Trudno się temu dziwić, bowiem organizatorzy zadbali o wyjątkowo dużo atrakcji w różnych formach.

Wesołe miasteczko z karuzelami i diabelskim młynem przyciągało jak magnes dzieci i młodzież. Liczne punkty gastronomiczne, w których serwowano m.in. pierogi, gołąbki, placki ziemniaczane czy kiełbasę z grilla, wabiły zapachem. Na dwóch scenach prowadzony był równolegle program artystyczny, w którym przewidziano występy zespołów folklorystycznych, popisy wokalne i muzykę do tańca. Przedstawiono również sceny zawierające elementy tradycyjnych obrzędów związanych z polskim weselem oraz dożynkami. Popularnością cieszyły się także pokazy w wykonaniu członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej – zaciekawienie budziły zwłaszcza husarskie skrzydła oraz pokazy walki. Podczas festiwalu odwiedzić można było także różne stoiska, na których swoją działalność i wyroby prezentowały polskie firmy czy artyści. Dostępne były także stanowiska z artykułami religijnymi oraz promujące katolickie organizacje i inicjatywy.

O sprawną obsługę uczestników festiwalu jak zwykle zatroszczyli się ojcowie i bracia paulini z Amerykańskiej Częstochowy – organizatorzy wydarzenia, którym pomagało liczne grono wolontariuszy.

Więcej informacji na temat dorocznego festiwalu można znaleźć na stronie: www.polishamericanfestival.org

WEM
Fot. czestochowa.us, Maria Bielska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -