poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaUSAConnecticutGubernator Ned Lamont podpisał ustawy uchwalone podczas wiosennej sesji legislacyjnej

Gubernator Ned Lamont podpisał ustawy uchwalone podczas wiosennej sesji legislacyjnej

9 maja gubernator Ned Lamont podpisał osiem nowych aktów prawnych, które zostały uchwalone przez stanowych ustawodawców. Co dokładnie się zmienia?

Po zakończeniu sesji legislacyjnej ustawy trafiły na biurko gubernatora, który je podpisał. Fot. ct.gov

Jedna z nowych ustaw zakazuje wyścigów psów. Choć jak zauważają lokalne media, ostatnie tory dla psów zostały zamknięte w Connecticut w 2005 roku, to dopiero ta ustawa oficjalnie zakazuje uprawiania tego sportu.

Kolejna zmiana dotyczy plastikowych opakowań. Nowe przepisy określają, że nielegalne będzie odzyskanie kaucji za pojemniki zakupione poza stanem oraz wymagają od producentów takich opakowań zamieszczenia na nich adekwatnej do tego informacji.

Na mocy kolejnej z ustaw baczniej ma być monitorowana sytuacja w szpitalnych oddziałach ratunkowych. Departament Zdrowia Publicznego będzie zobowiązany do gromadzenia i publikowania informacji o czasie oczekiwania na szpitalnych oddziałach ratunkowych w całym stanie.

Ważną zmianą dla pracowników i pracodawców są nowe przepisy dotyczące urlopów chorobowych. Więcej właścicieli firm będzie zobowiązanych do zarejestrowania się i wykupienia odpowiedniego ubezpieczenia. Wydłużony zostanie też czas urlopu dla ofiar napaści seksualnej. Nowe przepisy doprecyzowują też szereg terminów, które wcześniej mogły budzić wątpliwości.

Kolejna istotna zmiana dotyczy długów medycznych. Od tej pory dostawcy usług medycznych i zatrudniane przez nich firmy windykacyjne nie będą już mogły zgłaszać zadłużenia z tytułu wydatków medycznych agencjom kredytowym. Oznacza to, że dług za leczenie nie wpłynie negatywnie na zdolność kredytową, istotną choćby przy zakupie domu.

Kolejne przepisy dotyczą ośrodków, w których można oddać krew i osocze. Wprowadzają określone wymogi licencyjne i sprawozdawcze, co ma się przełożyć na większą kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem takich miejsc.

Zmieniają się też zasady związane z wyborami prezydenckim, m.in. w zakresie sposobu wyboru elektorów.

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -