niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaGowin: tworzymy koło parlamentarne Porozumienia

Gowin: tworzymy koło parlamentarne Porozumienia

Z dniem dzisiejszym tworzymy koło parlamentarne Porozumienia – poinformował w czwartek w Sejmie lider ugrupowania, były wicepremier Jarosław Gowin. „Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi” – mówił.

Lider Porozumienia Jarosław Gowin (3L) oraz politycy ugrupowania: Iwona Michałek (2L), Magdalena Sroka (3P), Monika Pawłowska (L) podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie, 12 sierpnia. Fot. Rafał Guz/PAP

„Zachowujemy wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy, mamy poczucie, że zachowujemy wierność wyborcom, którzy obdarzyli nas zaufaniem, równocześnie jednak od początku tej kadencji pojawiały się sytuacje, w których PiS próbowało przeforsować rozwiązania szkodliwe dla Polski i Polaków” – powiedział lider Porozumienia.

Wśród tych rozwiązań wymienił m.in. próbę zawetowania unijnego budżetu, podatek medialny i tzw. ustawę medialną, która według lidera Porozumienia jest sprzeczna z zasadami wolności słowa i konfliktuje Polskę z USA.

„Od dzisiaj Porozumienie idzie własną drogą. Jest nas mniej, ale wiemy, co nas łączy i dzięki temu jesteśmy silniejsi. Chcemy Polski dumnej z siebie, Polski zamożnej, Polski szanującej wewnętrzny pluralizm naszego społeczeństwa, Polski, z którą liczą się i szanują ją wszyscy na świecie” – mówił były wicepremier.

„Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami centroprawicowymi” – dodawał Gowin.

Mateusz Roszak, Mieczysław Rudy/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -