piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaGóralska zabawa Koła Podhalan nr 79 na Florydzie

Góralska zabawa Koła Podhalan nr 79 na Florydzie

W sobotę, 3 lutego, audytorium Polskiego Centrum w Clearwater wypełniło się po brzegi. Ale trudno się dziwić, bo wśród Polonii w tym rejonie Florydy chyba nikt nie ma wątpliwości – jak górale robią imprezę, to warto na niej być!

Góralska zabawa, zorganizowana przez Koło Podhalan nr 79 na Florydzie, zgromadziła kilkuset uczestników. Goście, którzy przybyli w przedostatnią sobotę karnawału na zabawę do Polskiego Centrum, mieli okazję podziwiać wspaniały występ artystyczny w wykonaniu członków Koła Podhalan, który wprowadził wszystkich w iście góralską atmosferę. „Zbójnicy” zaprezentowali obfitujący w humorystyczne sceny spektakl, wywołując co chwilę wśród publiczności salwy śmiechu i oklaski.

Wśród gości obecnych na sali był ks. prałat dr Andrzej Gorczyca, proboszcz Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w St. Petersburg, który wygłosił krótką modlitwę. O muzykę do tańca zadbał Włodek Band. Gościom podano smaczny obiad, serwowano też typowo polskie przysmaki, był m.in. szeroki wybór wędlin i nalewka na spirytusie. Atrakcją była też „ścianka” nawiązująca do góralskiej chaty, na tle której goście chętnie robili sobie zdjęcia, by upamiętnić radosne chwile spędzone na zabawie.

opr. JLS
Fot. Wojciech Wagner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -