wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSAFlorydaFloryda wesprze Teksas

Floryda wesprze Teksas

Gubernator Florydy Ron DeSantis zapowiedział wysłanie ok. 1,000 członków Gwardii Stanowej Florydy i Gwardii Narodowej na granicę Teksasu. Decyzja zapadła w efekcie trwającego wciąż kryzysu migracyjnego na południowej granicy USA.

Gubernator Florydy Ron DeSantis chce pomóc Teksasowi w walce z napływem nielegalnych imigrantów. Fot. facebook.com/RonDeSantis

DeSantis przekazał, że członkowie straży zostaną rozmieszczeni w zależności od potrzeb Teksasu. Ich zadaniem będzie pomoc przy południowej granicy. – Musimy raz na zawsze powstrzymać inwazję na południową granicę – powiedział DeSantis na konferencji prasowej w Jacksonville.

Członkowie straży dołączą do funkcjonariuszy Florida Highway Patrol, Florida Fish and Wildlife Conservation Commission oraz Florida Department of Law Enforcement, którzy obecnie stacjonują na granicy.

DeSantis, uzasadniając swoją decyzję, powołał się na przemyt nielegalnych substancji, w tym fentanylu, oraz brutalne przestępstwa związane z przekraczaniem granic. Republikański gubernator powiedział, że w grudniu dane Służby Celnej i Ochrony Granic wykazały, że podczas próby przekroczenia południowej granicy napotkano ponad 302,000 nielegalnych imigrantów, co jest najwyższym wynikiem w historii.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -