czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaFestiwal Niepodległości w Sarasocie

Festiwal Niepodległości w Sarasocie

W niedzielę, 12 listopada, w Sarasocie odbył się Festiwal Niepodległości zorganizowany przez Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego.

Festiwal poprzedziła uroczysta msza św. w języku polskim. Po nabożeństwie rozpoczęła się część festiwalowa, w której przewidziane były liczne występy artystyczne lokalnych artystów. Na scenie zaprezentowali się uczniowie Polskiej Sobotniej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Sarasocie, którzy przedstawili patriotyczny program. W dalszej kolejności miały miejsce występy m.in. Pameli Stone i Mayi Mazur, a o muzykę doskonałą do zabawy dbał też DJ Kamil Bartoszcze. Piękno polskiej kultury w jej ludowej odsłonie uczestnicy festiwalu mieli okazję zobaczyć dzięki gościnnemu udziałowi Zespołu Pieśni i Tańca JUBILAT z Polski.

Festiwalowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje, w postaci między innymi kilku punktów gastronomicznych i food trucków serwujących smaczne dania, impreza była też okazją dla polskich biznesów i organizacji do zaprezentowania i promocji swej działalności.

opr. JS
Fot. Stowarzyszenie Dziedzictwa Polskiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -