poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaPoloniaConnecticutFestiwal folklorystyczny powraca

Festiwal folklorystyczny powraca

Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport zaprasza do Shelton!

Występ ukraińskiego zespołu podczas ostatniej edycji festiwalu, który miał miejsce w 2019 roku. Facebook/PolanieCT

Zespół Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport powrócił do działalności po prawie rocznej przerwie wywołanej pandemią. Zespół składa się już z aż pięciu grup wiekowych, a na nadchodzące miesiące przygotował bogaty program, którego częścią będzie koncert świąteczny, jubileuszowy bal z okazji 15-lecia istnienia zespołu oraz doroczny festiwal folklorystyczny, który odbędzie się już 19 września.

Organizowany już od prawie 10 lat festiwal jest inny od pozostałych występów i imprez organizowanych przez Polan. Raz w roku Polanie zapraszają i dzielą scenę z innymi, etnicznymi zespołami tanecznymi z całego Connecticut, aby pokazać różnorodność kultur tworzących społeczeństwo w naszym stanie. – Wiele zespołów jeszcze nie jest gotowych do występów po pandemicznej przerwie, kiedy nie odbywały się próby, ale jestem przekonana, że uda nam się zebrać i zaprezentować ciekawe występy – zapewnia w rozmowie z „Białym Orłem” Hanna Deja – dyrektor zespołu. Na chwilę obecną część artystyczną programu tworzyć będą Polanie, zespół Słowianie ze Stamford, zespoły rumuńskie i greckie. Wciąż trwają starania, aby w festiwalu partycypowały inne grupy. – Mamy ambitne plany, aby w tegorocznym festiwalu wzięło udział sześć zespołów – mówi Hanna Deja.

Tegoroczny festiwal plenerowy odbędzie się w Holy Ghost Park przy 70 Nells Rock Road w Shelton i zainauguruje go o godzinie 1 pm parada narodów. Po programie artystycznym uczestnicy imprezy będą mogli się bawić z zespołem Daniel Band. Organizatorzy zapewniają też obficie zaopatrzoną kuchnię oraz bar. Wstęp dla osób dorosłych kosztować będzie $5, dla dzieci poniżej 12 lat gratis.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -