sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaPensylwaniaPolski Piknik w Bensalem

Polski Piknik w Bensalem

Klub motocyklowy Polish Legion RC to organizacja założona przez grupę młodych zapaleńców jazdy na motocyklach, która w tym roku obchodzi swoje 10. urodziny. Wspaniałą okazją do uczczenia tej okrągłej rocznicy był coroczny piknik organizowany przez klub, którego ósma już edycja odbyła się 22 sierpnia.

Pamiątkowe zdjęcie organizatorów i uczestników tegorocznego pikniku na Polance Weteranów w Bensalem. Fot. Marcin Niemiec
Fot. Marcin Niemiec

Po prawie dwóch latach od początku pandemii jedynym pytaniem było: czy się uda? Miesiące przygotowań, kilkadziesiąt zaangażowanych osób, pod przewodnictwem prezesa klubu Szymona Moskala, i trochę szczęścia w postaci poluzowanych obostrzeń poskutkowało sukcesem! I nawet to, że właśnie tego dnia nad okolicą przemieszczał się huragan, nie popsuło szyków ani organizatorom, ani licznie przybyłym uczestnikom.

Na Polance Weteranów w Bensalem, PA zebrały się setki osób, które przybyły nie tylko po to, aby spędzić wspólnie czas i posłuchać fantastycznej muzyki w wykonaniu zespołów „Sowa”, „Kran” i „Dzieci PRL-u”, ale również aby po miesiącach ograniczeń poczuć powiew normalności jak za czasów sprzed pandemii. Motocykliści z PLRC jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zapewnili uczestnikom wiele atrakcji, w tym smaczne dania polskiej kuchni, wspaniałe motocykle, loterię, trzy pieczone świnie i mnóstwo zabaw dla dzieci.

Właściciele najpiękniejszych motocykli otrzymali pamiątkowe dyplomy. Fot. Polish Legion RC

Na pikniku pojawiło się sporo Polonii z okolic Trenton i Filadelfii, jak co roku na imprezie bawili się też motocykliści z wszystkich polonijnych klubów motocyklowych z okolic: Saints &Sinners MC, Iron Slavs MC, Husaria Rc i Eagle Knight.

Jedną z atrakcji pikniku było smaczne, polskie jedzenie, w tym pieczone prosiaki. Fot. Polish Legion RC
Podczas pikniku na scenie wystąpiły lokalne zespoły. Na zdj. zespół Sova z wokalistą Wojciechem Galadykiem (w środku). Fot. Polish Legion RC

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu wydarzenia, a także uczestnikom i sponsorom, bez wątpienia należą się podziękowania. A za rok – kolejny piknik!

Szymon Moskal
opr. JLS

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -