wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaPolonia w AmerycePolskie pikniki i festiwale w Nowej Anglii

Polskie pikniki i festiwale w Nowej Anglii

Choć pandemia wciąż trwa, a powracające w niektórych miastach obostrzenia krzyżują plany organizatorom różnych wydarzeń, to pod koniec lata i wczesną jesienią w Nowej Anglii planowanych jest sporo polonijnych imprez. Poniżej niektóre z nich.

Fot. Archiwum WEM

MASSACHUSETTS

Salem – 29 sierpnia

Sanktuarium św. Jana Pawła II Bożego Miłosierdzia w Salem (28 St. Peter St., Salem, MA) zaprasza na polski festyn. Przewidziane atrakcje dla dzieci, loteria i muzyka, wstęp wolny. Więcej informacji: 978 744 1278.

Webster – 4-5 września

Wielkie otwarcie po pandemicznej przerwie Klubu PACC w Webster (37 Harris St., Webster, MA). Zabawa odbędzie się w sali lub na zewnątrz, w zależności od pogody. Więcej informacji pod numerem tel. 508 277 5598.

Fall River – 24-25 września

Doroczny festyn rodzinny w parafii św. Stanisława w Fall River (37 Rockland Street, Fall River, MA) odbędzie się w ostatni weekend września. Uczestnicy jak zawsze mogą liczyć na doskonałe polskie jedzenie i zabawę przy muzyce (w piątkowy wieczór The Eddie Forman Orchestra, w sobotę Good Times Banjo Band).

RHODE ISLAND

Woonsocket – 5 września

W Woonsocket (870 River St., Woonsocket, RI) odbędzie się Polka Fest. Organizatorem wydarzenia jest polski sklep Krakow Deli, więc na pewno nie zabraknie smacznego, polskiego jedzenia, które będzie można konsumować przy dźwiękach muzyki, o którą w godz. 2 – 6 pm zadbają Polka Paul & The Rich Bobinski Orchestra. Informacje: 401 765 4600.

Central Falls – 10,11 i 12 września

Parafia św. Józefa w Central Falls (391 High St., Central Falls, RI) zaprasza na swój doroczny, polski festiwal, który potrwa aż trzy dni! Przewidziane są atrakcje dla całych rodzin, a o muzykę zadbają: w piątek w godz. 6 pm – 12 am DJ Mishka, w sobotę od 6 pm do 9 pm Stop Band, a od 9 pm do 12 am DJ GREG, w niedzielę w godz. 12 pm – 5 pm DJ Żaba. Informacje: 401 723 5427.

WEM


Drodzy Czytelnicy!

Jeśli posiadacie informację o polonijnych wydarzeniach w Waszej okolicy, dajcie nam znać pisząc na adres: info@whiteeaglenews.com

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -