czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalneFenomenalny dzień dla Polski w Tokio!

Fenomenalny dzień dla Polski w Tokio!

Dziś kolekcja medali olimpijskich dla Polski powiększyła się aż o cztery krążki: złoty i brązowy zdobyty w rzucie młotem kobiet, srebrny polskich kajakarek i brąz wywalczony na macie zapaśniczej.

Wśród czterech medali zdobytych dziś przez Polaków w Tokio jest złoto Anity Włodarczyk, która została po raz trzeci mistrzynią olimpijską. Fot. Facebook

Najpierw radości polskim kibicom dostarczyły Karolina Naja i Anna Puławska, które w emocjonującym wyścigu kajakarskich dwójek na 500 m o włos przegrały z Nowozelandkami i zdobyły srebro.

Potem, zupełnie niespodziewanie, kolekcję polskich medali powiększył zapaśnik Tadeusz Michalik, zajmując trzecie miejsce. Olimpijski medal jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze sportowca.

I gdy jeszcze nie umilkły echa radości z tych dwóch medali, z Tokio dotarły kolejne wspaniałe wieści – Anita Włodarczyk w rewelacyjnym stylu pokonała konkurentki, zdobywając trzecie w swojej karierze olimpijskie złoto, a na podium znalazła się też druga z polskich zawodniczek, Malwina Kopron, która wywalczyła brązowy medal.

Warto dodać, że reprezentacja Polski w Tokio ma jeszcze złoty medal w lekkoatletycznej sztafecie mieszanej 4×400 metrów i srebrny wioślarek w czwórce podwójnej, zdobyte we wcześniejszych dniach.

W sumie reprezentacja biało-czerwonych zdobyła do tej pory w Tokio sześć medali, co na razie daje Polsce 22. pozycję w klasyfikacji medalowej. W czołówce, jeśli chodzi o ilość olimpijskich krążków, ścigają się Chiny i Stany Zjednoczone – reprezentacje obu krajów zdobyły już ponad 70 medali.

Ciesząc się z wspaniałego dnia w Tokio nie ustajemy w kibicowaniu – przed Polakami jest jeszcze kilka medalowych szans i mamy nadzieję, że je wykorzystają, dostarczając nam niezapomnianych sportowych emocji.