niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaEkspert proponuje godzinę policyjną dla niezaszczepionych

Ekspert proponuje godzinę policyjną dla niezaszczepionych

Wprowadzenie godziny policyjnej lub zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się zaszczepić – proponuje w piątkowej rozmowie z Radiem Zet prof. Miłosz Parczewski, lekarz naczelny ds. COVID-19 w szpitalu wojewódzkim w Szczecinie.

Szczecin, 02.03.2020. Kierownik kliniki chorób zakaźnych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Miłosz Parczewski podczas briefingu prasowego w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, 2 bm. do którego trafiła dzisiaj uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu z podejrzeniem koronawirusa. Do momentu wykluczenia koronawirusa SP nr 6 została zamknięta. (mb/dw) PAP/Marcin Bielecki

Jak przekonuje prof. Parczewski, osobom, które nie chcą się szczepić, „nie można dać szansy na zakażanie innych”.

Zdaniem eksperta, nie można nikogo siłą ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko COVID-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi.

Zdaniem prof. Parczewskiego, takim rozwiązaniem „mogłoby być np. wprowadzenie godziny policyjnej dla niezaszczepionych lub zakazu przemieszczania się między województwami” – czytamy na portalu Radia Zet.

W Polsce wykonano dotychczas więcej niż 15 mln szczepień przeciwko COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 4 mln osób. Jak wynika z rządowych statystyk z czwartku, dzienna liczba szczepień wyniosła ponad 410 tys. (PAP)

Iwona Żurek
iżu/ krap/

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -