poniedziałek, 27 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkDzień Matki w Kids Academy i Skrzaciku

Dzień Matki w Kids Academy i Skrzaciku

Nauczycielka Annie Marie Jarvis już od roku 1858 w West Virginii promowała Dni Matczynej Pracy, aby ostatecznie drugą niedzielę maja usankcjonować jako Dzień Matki. W roku 1914 Kongres USA uznał przypadający na drugą niedzielę maja Dzień Matki za święto narodowe.

Marta Wesołowski – dyrektorka Kids Academy ze swoimi przedszkolakami podczas koncertu dla mam. Fot. Elżbieta Popławska
Fot. Elżbieta Popławska

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że słowo „mama” we wszystkich jego odmianach to najpiękniejsze słowo na świecie. Krzyczymy, aby podała nam mleko, gdy mamy zaledwie kilka godzin, gdy troszkę podrośniemy, nieustająco prosimy o pomoc we wszystkich możliwych czynnościach, jako dorośli tęsknimy za jej uśmiechem, telefonem i dobrym słowem, a jako bardzo dorośli z wielką nostalgią wspominamy, jaka była wspaniała.

Przedszkolaki w Kids Academy, polskim przedszkolu w Lindenhurst, z okazji Dnia Matki nie tylko nauczyły się śpiewać ulubione piosenki swoich mam, ale też z radością opowiedziały, co najbardziej lubią robić ze swoimi mamusiami. Dzieci wyznały, jak bardzo lubią gotować wspólnie z mamą, spacerować, śpiewać i tańczyć, a także słuchać bajek, które mama wieczorami czyta lub opowiada.

Przedszkolaki w „Skrzaciku” również popisały się przed mamami swoimi talentami. Fot. Elżbieta Popławska

Natomiast w Skrzaciku, polsko-amerykańskim przedszkolu w Ozone Park, przedszkolaki się poprzebierały i zachwyciły swoje mamy występem, podczas którego śpiewały, deklamowały wierszyki, a ponadto na pamiątkę tego dnia przygotowały laurki i kwiatki. Cały tydzień pilnie pracowały, aby podbić serca swych mam!    

Elżbieta Popławska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -