wtorek, 27 lutego, 2024
Strona głównaDziałyZwyczajeDzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Babcia i dziadek to niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Wspomnienia budowane razem z nimi towarzyszą wielu osobom w późniejszej wędrówce przez życie. Z okazji ich święta warto szczególnie docenić czas, który dziadkowie poświęcają swoim wnukom, ciepło i troskę, którymi je otaczają, i wiedzę, którą im przekazują.

Dziadkowie często odgrywają bardzo ważną rolę w życiu wnucząt. W dniu ich święta warto okazać im wdzięczność i pamięć – własnoręcznie zrobiona laurka, wizyta czy rozmowa telefoniczna na pewno przysporzą im wiele radości. Fot. Archiwum WEM

W Polsce Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzi się 21 i 22 stycznia. Pomysł obchodzenia Dnia Babci zainicjował w roku 1964 tygodnik „Kobieta i Życie”. W późniejszych latach zaczęto obchodzić także Dzień Dziadka, który przypada tuż pod Dniu Babci.

Amerykańskim odpowiednikiem polskiego Dnia Babci oraz Dnia Dziadka jest Narodowy Dzień Dziadków. W USA jest to święto ogólnonarodowe, oficjalnie zatwierdzone w 1978 roku przez Kongres i prezydenta Jimmy’ego Cartera – ustanowione na pierwszą niedzielę po wrześniowym Święcie Pracy. Dzień Dziadków ma swój oficjalny hymn, a jego symbolem jest piękny, szczególny kwiat – niezapominajka.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -