niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiDziecko jak znana marka

Dziecko jak znana marka

Jeśli kogoś dziwi, że przy wyborze imion pociech ludzie inspirują się bohaterami seriali Netfliksa, co powie na znane marki i nazwy firm włączone do dowodu osobistego? O ile w Polsce urzędnik może odmówić takiego wpisu przy zgłaszaniu dziecka w USC, tak w wielu innych krajach liberalne przepisy mogą na to pozwolić.

Rodzice coraz częściej wybierają dla dzieci imiona kojarzące się z popularnymi markami. Fot. freepik.com

Zaobserwowano tendencję, że bez żadnych profitów od znanych firm ludzie coraz częściej wybierają dla dzieci imiona kojarzące się z popularnymi markami. Te jednak też nierzadko wzięły się od imion lub nazwisk, ale nie jest to wcale regułą.

Markowe imiona chłopców

W gronie męskich markowych imion są: Levi – jak jeansy Levi’s, Ford – popularna marka samochodów, Harley – słynny producent motocykli, Disney – inspirowany twórcą filmów animowanych, Benz – od nazwiska twórcy marki Mercedes-Benz, Wrigley – popularne gumy do żucia, Canon – jak japoński producent aparatów, kamer i drukarek, Calvin – od twórcy marki odzieżowej Calvin Klein, Armani – od twórcy marki modowej, Hugo – marka odzieżowa i kosmetyczna Hugo Boss.

Reklama (Google)

Markowe imiona dziewczyn

Z markowych żeńskich imion na prowadzenie wysuwają się: Zara – hiszpańska sieciówka odzieżowa, Chanel – od Coco Chanel, założycielki domu mody, Tiffany – amerykańska firma biżuteryjna, Vera – od Very Wang, założycielki domu mody, Kia – producent samochodów z Korei Południowej, Mercedes – popularna marka motoryzacyjna, Tesla – producent samochodów elektrycznych, Maybelline – marka kosmetyczna, Vanity – od „Vanity Fair”, amerykańskiego czasopisma, Axa– francuska firma ubezpieczeniowa.

Halina Kossak

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -