wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceDyżury konsularne w Orlando i w Atlancie

Dyżury konsularne w Orlando i w Atlancie

W styczniu i w lutym odbędą się dwa dyżury konsularne zorganizowane przez ambasadę RP w Waszyngtonie. Pierwszy odbędzie się na Florydzie i będzie miał miejsce w dniach 23-24 stycznia w Orlando pod adresem 4000 S Conway Rd., Orlando, FL 32812. Drugi dyżur konsularny odbędzie się w dniach 22-23 lutego na terenie parafii St. Marguerite d’Youville w Lawrenceville nieopodal Atlanty (85 Gloster Rd NW, Lawrenceville, GA 30044).

Female holding a Polish passport at office. Opened laptop computer on the wooden desk. Translation on the passport text : „European Union Republic of Poland ” and „Passport” in Polish.

Zapisy na oba dyżury są prowadzone za pośrednictwem strony www.e-konsulat.gov.pl. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną przez wyżej wymienioną stronę internetową, nie są przyjmowane drogą e-mailową ani telefoniczną. Na dyżur w Orlando można się zapisywać od 8 stycznia, zapisy na dyżur w Lawrenceville zostaną uruchomione pod koniec stycznia.

Przed zarezerwowaniem wizyty w sprawie paszportowej należy sprawdzić, czy posiada się wszystkie niezbędne dokumenty. W przypadku wniosku o polski paszport po raz pierwszy trzeba posiadać polskie akty urodzenia i małżeństwa, ewentualnie decyzję w sprawie zmiany imienia i nazwiska.

Opłaty będą przyjmowane wyłącznie kartą (kredytową/debetową) lub w formie Money Order.

W celu sprawnego przyjmowania wniosków urzędnicy konsularni proszą, aby wszystkie dokumenty, opłaty, wniosek oraz fotografie były należycie przygotowane. W miarę możliwości należy także mieć wykonane kopie posiadanych dokumentów – przyspieszy to proces składania wniosku.

Podczas dyżuru przyjmowane będą tylko i wyłącznie wnioski paszportowe.

JS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -