niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsDwie zdolne studentki z Bostonu otrzymały stypendia ufundowane przez PAHCF i Jaju...

Dwie zdolne studentki z Bostonu otrzymały stypendia ufundowane przez PAHCF i Jaju Pierogi

Działająca przy Polskim Klubie w Bostonie fundacja The Polish American Heritage and Community Foundation (PAHCF) we współpracy z firmą Jaju Pierogi uruchomiła program stypendialny dla młodych, zdolnych Polek. W sierpniu ogłoszono nazwiska dwóch laureatek Polish American Women’s Scholarships 2023.

Stypendia zostały wręczone Natalie Poftak oraz Wiktorii Kasperkiewicz 10 sierpnia w Polskim Klubie w Bostonie. Fot. PAHCF

Program stypendialny ma na celu wyróżnienie i wsparcie wyjątkowych młodych kobiet o polsko-amerykańskich korzeniach, które mogą wykazać się wybitnymi osiągnięciami w nauce, zaangażowaniem w swoją społeczność i dumą z własnej tożsamości kulturowej. W tym roku stypendium zostało przyznane Natalie Poftak oraz Wiktorii Kasperkiewicz.

Natalie Poftak niedawno ukończyła Boston Latin School i jesienią rozpocznie naukę na Connecticut College. Zamierza studiować politologię i ma nadzieję na karierę prawniczą lub w dziedzinie polityki publicznej. Jako wolontariuszka udziela się w licznych organizacjach, w tym w Bibliotece Publicznej w Bostonie, Fundacji Steppingstone, UNICEF-ie i Czerwonym Krzyżu.

Wiktoria Kasperkiewicz jest studentką Loyola University Maryland, studiuje nauki o mowie, języku i słuchu, robi też licencjat w języku hiszpańskim. Pracuje w Szkole Języka Polskiego w Bostonie i jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży w USA. Wiktoria planuje utworzyć organizację studencką polsko-amerykańską na Loyoli.

Uroczystość wręczenia stypendiów miała miejsce 10 sierpnia w Polskim Klubie w Bostonie. Obecni na spotkaniu mieli okazję skosztować pierogów od firmy Jaju oraz polskich wędlin i ciastek od DJ’s European Market and Deli.

Więcej informacji o fundacji PAHCF i jej inicjatywach można znaleźć na stronie www.thepahcf.org.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -