sobota, 24 lutego, 2024

„Dwie korony”

W niedzielę, 5 grudnia, aktorzy Polskiego Amatorskiego Teatru w Bostonie przedstawią sztukę pt. „Dwie korony” opowiadającą o św. Maksymilianie Kolbe.

Św. Maksymilian Kolbe, który przebywając w obozie koncentracyjnym Auschwitz dobrowolnie ofiarował swoje życie, by uratować życie ojca rodziny – Franciszka Gajowniczka. Fot. Archiwum WEM

Św. Maksymilian Kolbe, który przebywając w obozie koncentracyjnym Auschwitz dobrowolnie ofiarował swoje życie, by uratować życie ojca rodziny – Franciszka Gajowniczka, obecnie w kościele czczony jest jako patron rodzin. Ciekawym faktem jest to, że ocalony Franciszek Gajowniczek gościł niegdyś w polskim kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Bostonie, a ci, którzy byli obecni wówczas w świątyni, mogli osobiście wysłuchać tej niezwykłej historii ocalenia.

Po spektaklu odbędzie się sprzedaż ciast, z której dochód przeznaczony będzie na pomoc 2-letniej Oldze Miśkiewicz z Polski, chorej na SMA. Fot. Archiwum WEM

Przedstawienie odbędzie się bezpośrednio po mszy św. o godz. 11:00. O akompaniament zadba Chór Parafialny. Po przedstawieniu przewidziane jest spotkanie i poczęstunek z okazji jubileuszu 25-lecia ślubów zakonnych o. Michała Sochy, gwardiana zakonu franciszkanów pełniącego posługę w polskiej parafii w Bostonie, oraz sprzedaż domowych ciast, z których dochód przeznaczony będzie dla małej, ciężko chorej na SMA dziewczynki z Polski – Olgi Miśkiewicz (więcej o Oldze można było przeczytać na łamach poprzedniego numeru „Białego Orła” oraz na naszym portalu – www.BialyOrzel24.com).

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -