czwartek, 13 czerwca, 2024

Dwa wyjątkowe koncerty

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych polskich wokalistek, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Już wkrótce o jej talencie będzie miała okazję przekonać się publiczność w Connecticut i New Jersey. Koncerty zaplanowane na początek listopada to jedyna w swoim rodzaju szansa na dobrą zabawę i usłyszenie na żywo przebojów, które od kilkunastu lat królują w polskich stacjach radiowych.

Sylwia Grzeszczak wystąpi w sobotę, 5 listopada, o godzinie 8 wieczorem w Union County Performing Arts Center, 1601 Irving St. w Rahway, NJ oraz w niedzielę, 6 listopada o godzinie 5 po południu w New Britain High School Auditorium, 110 Mill St. w New Britain, CT. Fot. Facebook.com/SylwiaGrzeszczakOffical

Droga do kariery

Sylwia Grzeszczak debiutowała na scenie już jako dziecko w telewizyjnym programie zatytułowanym „Od przedszkola do Opola”. Następnie telewidzowie zobaczyli Sylwię Grzeszczak w czwartej edycji polskiej wersji programu „Idol”. W 2004 roku natomiast piosenkarka wygrała prestiżowy turniej „Drzwi do kariery”. Dwa lata później pojawiła się jako gość na szóstym albumie zespołu Ascetoholix. Sylwii Grzeszczak popularności dodał też duet ze znanym w Polsce raperem Liberem. Okazało się, że elektryzujące połączenie śpiewu i gry na fortepianie (w wykonaniu Grzeszczak) z rapem (Liber) to przepis na wyjątkowe hity, jak choćby te z albumu „Ona i on”, który ukazał się w 2008 r. To właśnie z niego pochodzą przeboje takie jak „Mijamy się”, „Co z nami będzie” czy też „Nowe szanse”.

W październiku 2011 r. miała miejsce premiera pierwszej solowej płyty Sylwii Grzeszczak, zatytułowanej „Sen o Przyszłości”. Jeszcze przed premierą album zyskał status płyty złotej, a po premierze pokrył się platyną. Z tej płyty pochodzą takie utwory jak „Małe rzeczy” czy tytułowy „Sen o przyszłości”. Utwór ten doszedł na szczyty niemal na wszystkich krajowych listach przebojów.

W 2015 r. polska artystka wystąpiła na koncercie Top Music Wembley na londyńskiej Wembley Arena. Kolejny rok to kolejny sukces – teledysk do jej singla „Tamta dziewczyna” był najpopularniejszym klipem w Polsce z niemal 140 milionami odtworzeń na YouTube.

Prawda o niej

Pandemia spowodowała, że w 2020 r. Sylwia Grzeszczak pierwszy raz od lat nie wyruszyła w trasę koncertową. Wykorzystała jednak ten czas na rozwijanie twórczości, a jej tegoroczne, nowe piosenki „Prawda o nas” i „Dżungla” stały się już hitami, docierając do ponad 55 milionów widzów na YouTube.

Wielokrotnie na przestrzeni lat nagradzana za swą twórczość artystka zachowała skromność i mimo niebudzącego wątpliwości statusu gwiazdy słynie z tego, że… nie gwiazdorzy. – Zdaję sobie sprawę z tego, że sukces może zmienić człowieka i fatalnie wpłynąć na jego system wartości. Mój pozostał taki, jak dawniej. Nie chcę i nie zamierzam się zmieniać – mówi Grzeszczak. – Uwielbiam się śmiać, bawić, ale również cenię sobie spokój i ciszę. Mam wrażenie, że bez takich emocji trudno byłoby mi tworzyć, bo jednak sztuka potrzebuje wyciszenia. Staram się znaleźć złoty środek pomiędzy rozrywką a ciszą, żeby nie było nudy i stagnacji. Wydaje mi się, że potrafię go znaleźć – dodaje. Podkreśla też, że udaje jej się zachować zdrową dozę samokrytycyzmu. – Jestem wobec siebie krytyczna, więc zdarza się, że po prostu nie podobam się sobie na zdjęciu. Któryś z kompleksów lubi mi wtedy o sobie przypomnieć. Ale zamiast się nim zadręczać, śmieję się z siebie, bo wiem, że nawet jakbym się bardzo starała, i tak nie będę idealna – na szczęście – stwierdza.

Gdzie i kiedy?

Sylwia Grzeszczak miała okazję już występować przed widownią w USA. Jej koncerty w 2019 r. zgromadziły liczną publiczność i zebrały bardzo pozytywne komentarze. Tym razem publika również nie będzie zawiedziona, ponieważ artystka przygotowała specjalny program, w którym znajdą się jej największe przeboje oraz najnowsze hity. Kiedy i gdzie będzie można je usłyszeć?

Sylwia Grzeszczak wystąpi w sobotę, 5 listopada, o godzinie 8 wieczorem w Union County Performing Arts Center, 1601 Irving St. w Rahway, NJ oraz w niedzielę, 6 listopada o godzinie 5 po południu w New Britain High School Auditorium, 110 Mill St. w New Britain, CT.

Śpiewającej oraz grającej na fortepianie Sylwii towarzyszyć będzie grono znakomitych muzyków: Dawid Kostka – gitara, Adam Kram – perkusja, Wojciech Miecznikowski – gitara basowa, Kacper Winiarek – gitara, Tomasz Znyk – gitara basowa, Piotra Zarnoch – puzon.

Organizatorem występów jest Christopher Entertainment. Więcej informacji oraz bilety do nabycia na stronie www.imprezypolskie.com.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -