niedziela, 21 lipca, 2024

Dożynki w Stamford

Dożynki odbywające się co roku – jedynie z przymusową przerwą w okresie pandemii – w Stamford są już od kilkudziesięciu lat okazją do celebracji polskich tradycji i kultury. Tegoroczne dożynki odbyły się w dniach 19-20 sierpnia. Były to dwa dni wypełnione dobrą zabawą i świętowaniem polskich zwyczajów!

Organizatorem dożynek jest polska parafia Holy Name of Jesus w Stamford. Imprezę wsparli też liczni sponsorzy, którym parafia jest bardzo wdzięczna za zaangażowanie.

W sobotni wieczór odbyła się dyskoteka. Natomiast w niedzielę, 20 sierpnia, odprawiona została uroczysta msza święta, podczas której nie zabrakło elementów typowych dla święta plonów, m.in. poświęcone zostały dożynkowe dary: chleb oraz wieniec przygotowane przez parafian. Po nabożeństwie uczestnicy dożynek przeszli na przykościelny plac, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Atrakcją był m.in. występ zespołu „Słowianie”.

Dla gości przygotowano wiele rozrywek, m.in. loterię. Zadbano też o najmłodszych, którzy mogli bawić się na ogromnym dmuchanym zamku. Wszyscy uczestnicy dożynek mogli też liczyć na duży wybór polskich potraw i napojów.

JLS
Fot. Boga Davidson, Słowianie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -