sobota, 28 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsDoroczny turniej golfa w Chicopee

Doroczny turniej golfa w Chicopee

W poniedziałek, 6 czerwca, na malowniczych polach golfowych Ludlow Country Club odbył się zorganizowany już po raz 22. turniej golfowy, z którego dochód tradycyjnie przeznaczony jest na wsparcie Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee.

Turniej golfowy rozegrany został na malowniczych polach golfowych Ludlow Country Club i zgromadził 70 uczestników. Fot. Ludlow Country Club

W tegorocznym turnieju udział wzięło 70 osób. Pogoda dopisała, sprzyjając golfowej rozgrywce. Jak zwykle spotkanie przy golfie było okazją nie tylko do gry, ale również do nawiązania ciekawych znajomości, również biznesowych. Po sportowych emocjach golfiści oraz pozostali goście, którzy wzięli udział w wydarzeniu, poczęstowani zostali smacznym obiadem. Dania, typowe dla polskiej kuchni, jak pierogi i gołąbki, zebrały wiele pozytywnych komentarzy. Dodatkową atrakcją była loteria, w której można było wygrać cenne nagrody, m.in. karnety na golfa, alkohole, bony podarunkowe i kosze prezentowe. Podczas posiłku przedstawiono zebranym działalność Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee i przybliżono misję tej placówki.

Warte odnotowania jest też to, że tegoroczne wydarzenie wsparło aż 130 sponsorów, którzy zdecydowali się na wykupienie tzw. „Tee Signs”. Niewątpliwie jest to rezultat wytężonej pracy komitetu organizacyjnego na czele z przewodniczącym Mike’m Minkosem oraz szczodrości wielu osób i firm, które zechciały w ten sposób wesprzeć Polskie Centrum.

Turniej golfowy jest jednym z dwóch dużych wydarzeń mających na celu zebranie funduszy na działalność Polskiego Centrum – drugim jest doroczny Festiwal Krakus, odbywający się jesienią.

Założone w 1998 roku Polskie Centrum Naukowe w Chicopee jest zarejestrowane jako organizacja non-profit – 501(c)(3), działająca jako placówka muzealno-edukacyjna. Jest to wyjątkowe miejsce będące depozytariuszem polskiej kultury i historii Polski oraz amerykańskiej Polonii. Centrum daje społeczeństwu możliwość zapoznania się z historią, której na próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Na ekspozycjach prezentowane są dokumenty i rzeczy przywiezione przez pierwszych polskich emigrantów przybywających do Ameryki, eksponaty sztuki ludowej, ponad 30 regionalnych strojów ludowych i wiele innych, niezwykle ciekawych rzeczy. W Centrum zobaczyć można nawet oryginalną wiejską chatę wraz z wyposażeniem, pochodzącą z początku XX wieku, sprowadzoną przez ocean aż z Polski! Więcej informacji na temat Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee, MA można znaleźć na stronie www.polishcenter.net.

JLS
Fot. Archiwum Polskiego Centrum Naukowego w Chicopee

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -