niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaConnecticutDoroczny koncert świąteczny Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”

Doroczny koncert świąteczny Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie”

W niedzielę, 11 grudnia, w Milford Veterans Memorial Auditorium odbył się koncert świąteczny Zespołu Pieśni i Tańca „Polanie” z Bridgeport.

Koncert był wspaniałym widowiskiem, wyraz czemu dała gromkimi oklaskami publiczność licznie zgromadzona na widowni. Wiele emocji wywołał zwłaszcza występ najmłodszych członków zespołu. Dzieci, ubrane w tradycyjne, ludowe polskie stroje, wykonały z wielkim entuzjazmem świąteczne utwory. W repertuarze nie zabrakło najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek oraz tanecznych układów choreograficznych prezentowanych przez „Polan”. Całość odbywała się na udekorowanej w bożonarodzeniowym klimacie scenie.

W koncercie udział wzięli także wyjątkowi goście z Polski – kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska oraz solistka Karolina Wojteczko.

„Dziękujemy kochani, że byliście razem z nami w tym pięknym dniu i do zobaczenia za rok!” – można przeczytać na facebookowym profilu zespołu (facebook.com/PolanieCT), gdzie zamieszczono również krótkie nagrania z koncertu.

WEM
Fot. Archiwum Zespołu „Polanie”

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -