poniedziałek, 20 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaDonald Tusk wraca na trasę po Polsce

Donald Tusk wraca na trasę po Polsce

We wtorek Donald Tusk wraca na trasę po Polskę. W ramach akcji „Kierunek Przyszłość” odwiedzi tego dnia województwo warmińsko-mazurskie. W Gołdapi, Olecku i Ełku spotka się z mieszkańcami, przedsiębiorcami i samorządowcami. Spotkania w tym województwie mają też parlamentarzyści KO.

Pełniący obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w drodze na Radę Krajową Nowoczesnej, 23 lipca, w Warszawie. Fot. Tomasz Gzell/PAP

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział PAP, że tym razem spotkania z udziałem przewodniczącego PO będą miały bardziej kameralny charakter. Równocześnie inne miejscowości województwa warmińsko-mazurskiego odwiedzać będą w ramach akcji „Kierunek Przyszłość” posłowie.

Najpierw, ok. 15.30 Donald Tusk spotka się z mieszkańcami Gołdapi w Mazurskich Tężniach Solankowych. Następnie ok. 17.15 w Olecku spotka się z przedsiębiorcami. Około 18.30 będzie zaś spacerował z prezydentem Ełku Tomaszem Andrukiewiczem po promenadzie w tym mieście.

Parlamentarzyści KO o godz. 17 spotkają się z mieszkańcami Olsztyna w Hotelu Kopernik.

O tej samej godzinie w Olecku, gdzie przebywać będzie także Donald Tusk, rozmowy z mieszkańcami mają prowadzić Bogdan Klich, Krzysztof Truskolaski, Małgorzata Niemczyk, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Anna Wojciechowska, Wojciech Ziemniak i Piotr Borys.

Także o 17 w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim z kobietami spotkają się Monika Wielichowska, Agnieszka Hanajczyk i Krystyna Sibińska.

Nieco wcześniej, o 14.30 z kobietami w Bukwałdzie spotkają się wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Iwona Kozłowska i Elżbieta Gapińska.

W Elblągu ok. 17.30 z mieszkańcami mają się natomiast spotkać Michał Szczerba, Dariusz Joński, Małgorzata Chmiel, Zbigniew Konwiński, Maciej Lasek, Kazimierz Plocke i Sławomir Rybicki.

Donald Tusk przejął władzę w PO na początku lipca. Zapowiedział wówczas m.in., że będzie jeździł po Polsce i starał się odwiedzić jak najwięcej miejscowości.

W lipcu były premier włączył się także w akcję „Kierunek Przyszłość”, w ramach której politycy Koalicji Obywatelskiej zamierzają do końca wakacji odwiedzić wszystkie polskie regiony. Przedsięwzięcie rozpoczął jeszcze poprzedni szef partii Borys Budka, później wyjazdom przewodniczył już Tusk. Były premier odwiedził zachodni0pomorskie, później pomorskie, gdzie 19 lipca wystąpił na wiecu w Gdańsku. Był również w województwie kujawsko-pomorskim.

Wyjazdy w ramach „Kierunku Przyszłość” mają być kontynuowane w następnych dniach kolejno: na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Świętokrzyskiem i 20 sierpnia w Łódzkiem. Akcja zakończy się 23 sierpnia na Mazowszu.

Piotr Śmiłowicz/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

Gest uznania

Tradycja dobrej zabawy

- Advertisment -