niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaGorący TematDo Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy

Do Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy

Od początku rosyjskiej inwazji do Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy – poinformowała Straż Graniczna. W środę funkcjonariusze odprawili 95 tys. osób z tego kraju, a w czwartek do godz. 7 – ponad 27 tys.

Uchodźcy z Ukrainy w miasteczku namiotowym przy dworcu PKP w Olkuszu po przyjeździe pociągu humanitarnego ze Lwowa, 3 marca. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

„Od 24.02 z Ukrainy do Polski przyjechało 575,1 tys. osób. Wczoraj #funkcjonariuszeSG odprawili 95 tys. podróżnych z Ukrainy, dzisiaj do godz. 07.00 – 27,1 tys.” – czytamy we wpisie SG opublikowanym na Twitterze.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych większość osób, które przybyły do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

„Nasz kraj udziela schronienia każdej osobie, której życie jest zagrożone – bez względu na jej narodowość” – podkreśla MSWiA. Resort zaznacza, że wszystkie osoby wpuszczane do Polski są weryfikowane przez Straż Graniczną, i tłumaczy, że wobec tych, w stosunku do których są wątpliwości, np. nie mają dokumentów, funkcjonariusze SG stosują odpowiednie procedury sprawdzające.

Czwartek to ósmy dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

Sonia Otfinowska/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -