czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaGorący TematDo osób po ukraińskiej stronie granicy trafia pomoc z Polski

Do osób po ukraińskiej stronie granicy trafia pomoc z Polski

Wodę, kanapki i koce przekazuje strona polska osobom, które stoją w ogromnych kolejkach po ukraińskiej stronie granicy. Pomoc została przekazana przez przejście graniczne w Medyce – poinformowała w niedzielę na briefingu na tym przejściu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Sytuacja na przejściu granicznym w Medyce, 26 bm. Wiele osób, nie tylko z Polski, czeka 26 lutego, na przejściu granicznym w Medyce na Podkarpaciu na tych, którzy uciekają przed wojną z Ukrainy. Na samym przejściu widać głównie kobiety, które z małymi dziećmi na ręku szukają pomocy w naszym kraju. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podkreśliła, że rząd polski „niezmiennie stara się pomóc Ukrainie, która jest w stanie wojny”. „Te starania dotyczą także tej sytuacji i osób, które są po drugiej stronie granicy” – dodała.

Leniart zaznaczyła, że strona ukraińska zgodziła się, aby Polska przekazała pomoc dla tych osób, które stoją w ogromnych kolejkach po drugiej stronie granicy. „Teraz ta pomoc jest dostarczana, na zasadach ustalonych przez administrację graniczną i państwową Ukrainy” – mówiła.

Podkreśliła, że do tych osób, które stoją po ukraińskiej stronie przejścia w Medyce dostarczane są kanapki, produkty żywnościowe pierwszej potrzeby, woda mineralna i koce.

„Dostarczamy też inne rzeczy, które strona ukraińska zgodziła się, że możemy przekazać je osobom stojącym po drugiej stronie granicy” – powiedziała wojewoda.

Wojciech Huk/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -