niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaDziałyCiekawostkiCzego słuchają Polacy?

Czego słuchają Polacy?

Fot. Archiwum WEM

W najnowszym zestawieniu listy przebojów, klasyfikującej 100 najpopularniejszych albumów w Polsce (OLiS), przedstawiono 10 najchętniej kupowanych w kraju płyt. Tak prezentuje się aktualny TOP:

  1. Ariana Grande „eternal sunshine”
  2. Justin Timberlake „Everything I Thought It Was”
  3. Gibbs „SAFE”
  4. Chivas „Deathcore”
  5. Young Leosia, bambi, PG$ „PG$”
  6. ¥$, Kanye West, Ty Dolla $ign „VULTURES 1”
  7. Guzior „PLEŚŃ”
  8. Judas Priest „Invincible Shield”
  9. Myslovitz „Miłość w czasach popkultury”
  10. Kleks „Akademia Pana Kleksa”

Tuż za podium znaleźli się: Travis Scott, PRO8L3M, Daria Zawiałow, Taco Hemingway, 21 Savage, Kukon, Sanah oraz Dawid Podsiadło.

Co ciekawe, Polska znajduje się w gronie muzycznych liderów, jednak nie dzięki kupnie płyt CD, które odchodzą powoli do lamusa, a głównie dzięki streamingowi. Jak podał Związek Producentów Audio Video, polski rynek muzyczny wart był w 2023 r. niemal 700 mln zł, o prawie 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Dzięki temu wynikowi Polska znalazła się na 18. miejscu w rankingu największych rynków muzycznych świata. Najpopularniejszą formą sprzedaży muzyki w Polsce pozostaje streaming, który w minionym roku wygenerował ponad 516.8 mln zł przychodu. Globalne przychody ze sprzedaży nagrań muzycznych, jak podała Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego (IFPI), wyniosły w 2023 r. 28.6 mld dolarów, co stanowi wzrost rok do roku o 10.2 proc.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -