niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyCzego nie wyrzucać ze śmieciami w New Jersey?

Czego nie wyrzucać ze śmieciami w New Jersey?

Jak ustrzec się przed nieświadomym popełnieniem wykroczenia, za które grzywna wynosi 500 dolarów? Odpowiedź jest prosta – nie wyrzucając niedozwolonych przedmiotów do domowych śmietników.

Leki nie powinny być wyrzucane ze śmieciami. Wyrzucanie zakazanych przedmiotów do śmieci grozi w New Jersey karą w wysokości $500. Fot. Archiwum WEM

Lista odpadów, które nigdy nie powinny trafić do zwykłego kosza na śmieci, nie jest długa. Przedmioty te łatwo – i warto – zapamiętać, co pozwoli ustrzec się przed otrzymaniem wysokiej kary pieniężnej. Co dokładnie znajduje się na liście?

Pierwsze miejsce zajmują różnego rodzaju akumulatory. Do śmietnika nigdy nie powinny trafić akumulatory litowo-jonowe i niklowo-kadmowe (z telefonów komórkowych, laptopów). Co ciekawe wyrzucać można baterie alkaliczne (AA, AAA, 9 V) i baterie guzikowe z kalkulatorów lub małych przedmiotów. Bezwzględny zakaz dotyczy także akumulatorów samochodowych. Do śmietnika nie można wyrzucić także smartfonów i tabletów. Mogą one spowodować pożar. Ta sama zasada dotyczy zapalniczek wielokrotnego użytku. Należy poddać je recyklingowi. Farba pokojowa to kolejna rzecz, która powinna trafić do centrum recyklingu, a nie do zwykłego śmietnika. To samo dotyczy termometrów. Powinny trafić na składowisko odpadów niebezpiecznych. Do śmietnika wyrzucać nie można też leków. Stanowią one zagrożenie dla środowiska.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -