wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyCoraz mniej ofiar postrzeleń

Coraz mniej ofiar postrzeleń

Gubernator New Jersey Phil Murphy, wicegubernator Tahesha L. Way, prokurator generalny Matthew J. Platkin i nadinspektor policji stanowej New Jersey (NJSP) podpułkownik Patrick J. Callahan ogłosili 4 stycznia, że stan osiągnął znaczący kamień milowy w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Pierwszy raz od 15 lat liczba ofiar strzelanin w New Jersey wyniosła mniej niż tysiąc. Fot. Archiwum WEM

Dane dotyczą także przemocy z użyciem broni. Wskazują one najniższą roczną liczbę zarejestrowanych ofiar strzelanin – w 2023 pierwszy raz zastrzelono mniej niż 1000 ofiar – od rozpoczęcia kompleksowego monitorowania w 2009 roku.

W 2023 r. w New Jersey zastrzelono 924 osoby, co oznacza spadek o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim. Spośród 924 osób 191 zginęło w wyniku przemocy z użyciem broni, co oznacza spadek o 8% w porównaniu z 2022 rokiem.

Dziś świętujemy wielkie osiągnięcie dla bezpieczeństwa publicznego w New Jersey, zgłaszając najniższą liczbę strzelanin od prawie 15 lat – powiedział Murphy.

Na początku 2023 roku policja New Jersey wykorzystała dane i technologię, aby zidentyfikować możliwości wsparcia partnerów lokalnych, stanowych i federalnych w ograniczaniu liczby osób ginących z powodu użycia broni.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -