sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaZdrowie i UrodaCo zrobić, gdy po uderzeniu w głowę doznamy wstrząsu mózgu?

Co zrobić, gdy po uderzeniu w głowę doznamy wstrząsu mózgu?

Wstrząśnienie mózgu to nie tylko zwykłe uderzenie w głowę. W rzeczywistości uważa się, że jest to łagodne urazowe uszkodzenie mózgu.

Dr Wei Li jest specjalistą medycyny sportowej i lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w Hartford HealthCare Medical Group w Bristol

Co to jest wstrząs mózgu?

Większość ludzi kojarzy wstrząśnienia mózgu z uprawianiem sportu, bo takie urazy są powszechne wśród sportowców. Jednak każdy może doznać wstrząśnienia mózgu.

Zasadniczo wstrząśnienie mózgu to taki „siniak” mózgu spowodowany bezpośrednim uderzeniem w głowę lub gwałtownym potrząśnięciem głową i ciałem – tłumaczy dr Wei Li, specjalista medycyny sportowej i lekarz podstawowej opieki zdrowotnej z Hartford HealthCare Medical Group w Bristol.

Jakie są objawy wstrząsu mózgu?

Kiedy dana osoba dozna wstrząsu mózgu, zwykle wie o tym od razu, ale są sytuacje, kiedy może minąć dzień lub dwa, zanim pojawią się objawy – wyjaśnia dr Li. Objawy wstrząsu mózgu obejmują:

  • wrażliwość na światło
  • problemy z koncentracją
  • uczucie zmęczenia lub znużenia
  • bóle głowy
  • nudności

Jak leczy się wstrząśnienie mózgu?

Możemy pomóc w dostosowaniu rekonwalescencji w zależności od pacjenta i ciężkości wstrząsu mózgu – wyjaśnia dr Li. – Kilka dni lub tygodni po wstrząśnieniu mózgu pacjent może nadal mieć trudności ze skupieniem wzroku – podczas gdy inni mogą mieć problemy z równowagą. Możemy wskazać Ci, jak postępować w procesie zdrowienia, niezależnie od tego, czy obejmuje to fizjoterapię, czy inną formę leczenia. Możemy również zezwolić ludziom na powrót do pracy, szkoły lub wznowienie niektórych zajęć – dodaje.


Aby uzyskać więcej informacji lub umówić się na spotkanie, zadzwoń pod numer 860.827.7440 lub odwiedź www.hhcmg.org/sportsmedicine

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -